ҲУҚУҚНИ МУҲОФАЗА ҚИЛУВЧИ ОРГАН ХОДИМЛАРИ ЎРТАСИДА МУСОБАҚА ЎТКАЗИЛДИ
Куни кеча Термиз шаҳрида жойлашган "Алпомиш" спорт мажмуасида спортнинг кураш тури бўйича Сурхондарё вилоятидаги ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари ўртасида вилоят биринчилиги мусобақаси ўтказилди.
Унда вилоятда хизмат ўтаётган Миллий гвардия, "Қўриқлаш", ДХХ, ИИБ, Божхона бошқармалари, Термиз халқаро аэропортида хавфсизликни таъминлаш алоҳида батальони, Чегара қўшинлари, Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармаси ходимларидан иборат 100 нафардан ортиқ полвонлар, 66, 73, 81, 90, 100 ва +100 килограмм вазн тоифаларида беллашдилар. Гиламга тушган полвонлар баҳслари малакали спорт мураббийлари томонидан баҳолаб борилди.
Умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни вилоят ИИБ терма жамоаси, иккинчи ўринни ДХХ Чегара қўшинлари терма жамоаси ҳамда учинчи ўринни "Қўриқлаш" бошқармаси полвонлари қўлга киритдилар. Ғолиб ва совриндорлар Ўзбекистон Республикаси ИИВ “Динамо” ЖТСЖ Сурхондарё вилояти кенгаши томонидан диплом, медаль ва эсдалик совғалари билан тақдирландилар.

A few days ago, a competition for the kurash championship among law enforcement officers of Surkhandarya region took place in the Alpomish sports complex in Termez city.
More than 100 wrestlers from among the employees of the National Guard, the Directorate of "Protection", the State Security Service, the Department of Internal Affairs, the Customs Department, a separate battalion to ensure security at the international airport "Termez", Border Troops, the Department of Transport Security took part in the region. The participants fought for victory in the weight categories 66, 73, 81, 90, 100 and 100+ kg. The course of the competition was monitored and evaluated by qualified sports coaches.
According to the results of the spectacular competition, the first place was won by the national team of the Department of Internal Affairs of the region, the second place was taken by the national team of the Border Troops of the State Security Service, the third place was taken by the guards of the Directorate of "Protection". The winners and prize-winners were awarded with diplomas, medals and memorable gifts from the Surkhandarya Regional Council of the Society of Physical Culture and Sports "Dynamo" of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan.