"Интернет тармоғидаги фирибгарликлардан сақланиш" мавзусида илмий-амалий семинар бўлиб ўтди
Куни кеча Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси Давлат органлари объектларини қўриқлаш бўйича бошқармаси ходимлари ва уларнинг оила аъзолари ҳамда Demokrat.uz Интернет нашрининг вакиллари иштирокида "Интернет тармоғидаги фирибгарликлардан сақланиш" мавзусида илмий-амалий семинар бўлиб ўтди.
Мазкур учрашувда шахсий таркибнинг ҳуқуқий билимларини ошириш, хизмат интизомини мустаҳкамлаш, ходимларнинг коррупция ва тамагирлик каби салбий иллатларга аралашиб қолишларини олдини олиш каби муҳим мавзулар доирасида мулоқотлар ўтказилди.
Шунингдек, сўз олганлар "Коррупция ва фирибгарликка оид жиноятлар" ва “Пора олиш-беришда воситачилик қилиш” жиноятлари содир этганлик учун белгиланган тартибда жавобгарлик мавжуд эканлигини таъкидлаб, хизматни тўғри ташкил қилишдаги омиллар, эътибор қаратиладиган жиҳатлар, жавобгарлик хиссини янада ошириш ва хизмат ҳужжатларининг тўғри юритилишини таъминлаш бўйича тавсиялар берилди.
Шундан сўнг коррупцион ҳолатлари ва унинг оқибатлари хусусида сўз юритилувчи видеоролик намойиш қилинди.

A scientific and practical seminar was held on the topic “Beware of scammers on the Internet”
A few days ago, a meeting was held with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent city and their families.
During the meeting, such important issues as improving the legal knowledge of personnel, strengthening official discipline, preventing employees from being involved in corrupt transactions and bribery were discussed.
The speakers also gave lectures on the topics "Corruption and fraud" and "Mediation in bribery", reminding those present of the responsibility in accordance with the established procedure for violating the rule of law.
After that, a video about corruption and its consequences was presented.
At the end of the event, the specialists gave detailed answers to all the questions of the employees.