Talabalarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish hamda ularni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida ochiq eshiklar kuni tashkil etildi
Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazi xodimlari tomonidan Nukus shahrida joylashgan Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetining yuridik fakulteti hamda Oʻzbekiston Respublikasi IIV Nukus "Temurbeklar maktabi" harbiy-akademik litseyi talabalarining boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish hamda ularni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Mazkur tadbirda talaba yoshlar oʻquv markazi faoliyati hamda yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirildi. Tadbir vaqtida markaz oʻquv jarayoni boʻyicha maʼlumotlar, kitobxonlik hamda ot sporti boʻyicha darslar tashkil etildi. Shuningdek, boʻlinma boshligʻi, psixolog mayor R.Tileumuratov tomonidan "Yoshlarning erkin fikr yuritishida yuzaga keladigan muammolar" mavzusida psixologik trening tashkil etildi.
Bunday uchrashuvlar nafaqat yoshlarni kasbga yoʻnaltirishga, balki oʻsib kelayotgan avlodda vatanparvarlik va oʻz mamlakati kelajagi uchun masʼuliyat tuygʻusini shakllantirishga ham xizmat qiladi.

В рамках военно-патриотического воспитания молодёжи сотрудники Регионального учебного центра Республики Каракалпакстан провели день открытых дверей
В рамках военно-патриотического воспитания молодёжи сотрудники Регионального учебного центра Республики Каракалпакстан провели день открытых дверей. Мероприятие было организовано для студентов юридического факультета Каракалпакского государственного университета имени Бердаха и учащихся Нукусского военно-академического лицея «Темурбеклар мактаби» МВД Республики Узбекистан.
В ходе встречи участники познакомились с деятельностью учебного центра и его условиями. Программа мероприятия включала презентацию учебного процесса, практические занятия по стрельбе и конному спорту.
Особое внимание было уделено психологическому тренингу, который провёл начальник отдела, психолог майор Р. Тилеумуратов. Тема тренинга — «Проблемы свободного мышления молодёжи».
В завершение встречи учащиеся получили исчерпывающую информацию о системе органов внутренних дел и возможностях обучения в учебном центре. Такие встречи способствуют не только профессиональной ориентации молодёжи, но и формированию у подрастающего поколения чувства патриотизма и ответственности за будущее своей страны.