"Diniy oqimlar va aqidalarning maqsad-muddaolari, ularning soxta daʼvolari" mavzusida seminar boʻlib oʻtdi
Kuni kecha Toshkent mintaqaviy oʻquv markazida shaxsiy tarkib hamda tinglovchilar ishtirokida "Diniy oqimlar va aqidalarning maqsad-muddaolari, ularning soxta daʼvolari" mavzusida seminar boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari qoʻmitasi masʼul xodimi ishtirok etib, bugungi kunda bizning yurtimiz tinch, xalqimiz osoyishta hayot kechirayotganini qayd etdi.
Bu borada tinchlik davrining qadriga yetish alohida ahamiyat kasb etishini, har birimiz bugungi osoyishta kunlarning qadriga yetib, shukronalik tuygʻusi bilan yashashimiz kerakligi, xizmat vazifalarini yanada masʼuliyat va shaxsiy javobgarlik bilan bajarish, har qanday kutilmagan tahdid va xavf-xatarlarga tayyor turish lozimligini taʼkidladi.
Shuningdek, bugungi kunda dunyoda turli diniy oqimlar va aqidalarning maqsadlari haqida yetarli bilimga ega boʻlish, ularning soxta daʼvolarini ajrata olish muhim ahamiyat kasb etishi taʼkidlandi.
Bunday tadbirlar jamiyatimizning birligi va barqarorligini mustahkamlashda muhim rol oʻynab, toʻgʻri dunyoqarashni shakllantirishga yordam beradi va diniy masalalarga nisbatan tanqidiy fikrlashni rivojlantirishga koʻmaklashadi.

A seminar was held on the topic "Goals and objectives of religious movements and doctrines, their false statements"
Recently, the Tashkent Regional Training Center hosted a seminar on "The goals and objectives of religious movements and doctrines, their false statements," which was attended by staff and listeners.
The event was attended by a senior official of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan. He noted that peace and tranquility currently prevail in our country, and the people live a stable and prosperous life.
In this regard, he stressed the special importance of realizing the value of peacetime. Each of us should appreciate these peaceful days and live with a sense of deep gratitude. It is necessary to perform your official duties with even greater responsibility and personal accountability, and be prepared for any unexpected challenges and threats.
It was also noted that in the modern world it is important to have sufficient knowledge about the goals of various religious movements and doctrines, to be able to recognize their false statements. Everyone should form in their minds a stable immunity to manipulation and destructive ideas in order to effectively resist them and not succumb to provocations.
Such events play an important role in strengthening the unity and stability of our society, contribute to the formation of a correct worldview and help develop critical thinking regarding religious issues.