TIZIM XOTIN-QIZLARI SHARAFLANDI
Bugun Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasida 8 mart – Xalqaro xotin qizlar kuni munosabati bilan bayram tadbiri boʻlib oʻtdi.
Unda Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari polkovnik M.J.Gʻaniyev Amir Temur, Jaloliddin Manguberdi kabi mard oʻgʻlonlarimizni, Toʻmaris kabi jasur, Zulfiyaxonimdek asl oʻzbek ayoliga munosib izdosh boʻla oladigan qizlarimizni tarbiyalab, voyaga yetkazish bilan bir qatorda, mamlakatimiz tinchlik va osoyishtaligi yoʻlida tunu-kun xizmat qilib, "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalarida jonbozlik koʻrsatayotgan jonkuyar xotin-qizlarni goʻzallik va latofat bayrami bilan samimiy tabrikladi hamda ularga oʻzining yuksak hurmati va ezgu tilaklarini bildirdi.
Soha ravnaqiga oʻz hissasini qoʻshib, safdoshlariga oʻrnak boʻlayotgan bir guruh xodimalarga "Milliy gvardiya fidoyi xodimi" hamda "Namunali xizmatlari uchun" koʻkrak nishonlari, faxriy yorliq hamda qimmatbaho sovgʻalar topshirildi.
Tadbir davomida, koʻplab xodimalarga samarali xizmatlari uchun tashakkurnomalar bildirildi. Ishtirokchilarda koʻtarinki kayfiyat baxsh etgan marosimda taqdirlanganlar yuksak ishonch va eʼtirofdan mamnun ekanligini, bunday eʼtibordan ruhlanib, tizimda yanada masʼuliyat va shijoat bilan faoliyat yuritishlarini taʼkidladilar.

FEMALE EMPLOYEES OF THE SYSTEM WERE CONGRATULATED ON THE HOLIDAY
Today, in connection with March 8 – International Womenʼs Day, a festive event was held at the Main Directorate of "Protection" of the National Guard.
At the event, the Deputy commander of the National Guard, Colonel M.J.Ganiev, sincerely congratulated on the holiday the employees of the Main Directorate of "Protection" and its regional units, devoted to their official duty, standing guard around the clock for the peace and tranquility of our country, as well as raising brave sons such as Amir Temur, Jalaliddin Manguberdy, and brave girls, worthy followers original Uzbek women such as Tumaris and Zulfiyakhanum. The speakers also expressed their deep respect and best wishes.
A group of employees who made a worthy contribution to the development of the service and set an example to their colleagues were awarded badges "Milliy gvardiya fidoyi hodimi" and "Namunali hizmatlari uchun", certificates of honor and memorable gifts.
At the ceremony, which gave all participants a festive mood, the merits of other employees were also worthily noted. They, in turn, stressed that high trust and recognition is a great honor and in the future they will perform their official duties with even greater responsibility.