SOGʻLOM OILA – SOGʻLOM JAMIYAT
Kuni kecha Surxondaryo viloyatida Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari va ularning oila aʼzolari oʻrtasida “Yangi Oʻzbekistonning sportchi harbiylar oilasi” shiori ostidagi sport musobaqalarining viloyat bosqichi boʻlib oʻtdi. Unda 8 ta oila 4 ta shart boʻyicha oʻzaro bellashdilar.
Oilaviy jamoalar tanishtirish, harbiy xizmatchi va xodimlarning turnikda tortinishi, farzandlarning futbol darvozasiga koptok tepishi, turmush oʻrtoqlarining basketbol toʻpini toʻrga tashlashi, quvnoq estafeta hamda kamondan otish sport turlarida oʻz mahoratlarini namoyon etdilar. Bellashuv nizomida belgilanganidek, ishtirokchi oilalar har bir shartni toʻgʻri va aniq bajarishlari talab etildi. Bunda ularning qanchalik epchil va chaqqonliklari ham eʼtiborga olindi.

The other day, the regional stage of the competition under the slogan "Military sports family of New Uzbekistan" was held in Surkhandarya region among the servicemen of the National Guard, employees of the Directorate of "Protection" and their families. 8 families took part and fought for victory in 4 disciplines.
For example, military personnel and police officers competed in pull-ups on the crossbar, while children scored points by hitting balls into soccer goals, and spouses replenished the piggy bank by throwing basketballs into the net. In addition, the participants competed in relay and archery. It is worth noting that absolutely every family has made every effort to correctly and accurately fulfill all the conditions.
At the end of the competition, the winners and prize-winners were awarded diplomas and memorable gifts from the organizers.