ERTAMIZ EGALARI SPORT BILAN HAMNAFAS
Kuni kecha Toshkent harbiy prokuraturasi, Toshkent shahar "Qo‘riqlash" boshqarmasi hamda Yoshlar siyosati va sport boshqarmalari hamkorligida kamondan otish sport turi bo‘yicha Milliy gvardiya kubogi musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Poytaxtimizdagi Chilonzor tumanida joylashgan O‘zbekiston Respublikasi Olimpiya va paralimpiya markazida tashkil etilgan musobaqa poytaxtlik yoshlar uchun katta mahorat maktabi vazifasini o‘tadi.
Jami 12 ta tuman mahalla yoshlari ishtirokidagi uchrashuv yakkalik, jamoaviy hamda miks bahslari bo‘yicha tashkillashtirildi. Mahalla yoshlarini har tomonlama sportga qiziqtirish, ular o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish va yoshlar orasidan iqtidorlilarini aniqlash, saralash va tanlab olish hamda ularni professional sportchilar qilib yetishtirishni maqsad qilgan ushbu musobaqa qizg‘in bahslarga boy o‘tdi. Shuni alohida ta’kidlab o‘tish kerakki, mazkur musobaqada mahalla yoshlari katta qiziqish bilan o‘z mahoratlarini namoyon etishdi.
Eng ko‘p nishonga olgan va yuqori natijani ko‘rsatgan yoshlar nomi musobaqa yakunida e’lon qilindi. Unga ko‘ra, uchinchi o‘rinni Bektemir tuman yoshlari, ikkinchi o‘rinni Mirzo Ulug‘bek tuman yoshlari va nihoyat faxrli birinchi o‘rinni Chilonzor tumani mahalla yoshlari qo‘lga kiritishdi. G‘oliblar tashkilotchilar tomonidan diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

YOUNG PEOPLE CHOOSE SPORTS
Recently, the Tashkent Military Prosecutor's Office, together with the Directorate of "Protection" of Tashkent city, as well as the Department of Youth Policy and Sports, organized archery competitions for the National Guard Cup. The competitions held at the Center for Preparation for Olympic and Paralympic Sports, located in Chilanzar district of the capital, served as an excellent school of excellence for the capital's youth.
The youth from 12 districts of the capital took part and fought for victory in individual, team and mix competitions. The main purpose of the competition is to develop the interest of the younger generation in sports, promote a healthy lifestyle, as well as the selection of talented athletes and preparation for international competitions. It should be emphasized that the guys demonstrated their skills and marksmanship skills with great interest.
Following the results of the spectacular competitions, the names of the participants who showed the best results were announced. Thus, the third place was won by the youth of Bektemir district, the second place – Mirzo-Ulugbek district, the honorable first place was won by the youth of Chilanzar district. The organizers awarded the winners with diplomas and memorable gifts.