XODIMLARNING ZIYRAKLIGI HAMDA TEZKORLIGI TUFAYLI NAVBATDAGI YIRIK MIQDORDAGI PUL MABLAGʻLARINING NOQONUNIY RAVISHDA O‘ZLASHTIRILISHI OLDI OLINDI
Joriy yilning 5 aprel kuni soat 22:52 da Sirdaryo viloyati Guliston shaharlararo "Qo‘riqlash" bo‘limi qo‘riqlovidagi ATB "Agrobank" bankomatidan tashvish xabari kelib tushgan.
Xabarga ko‘ra tezkor harakatlanuvchi guruh xodimlari voqea joyiga zudlik bilan yetib borganda noma’lum shaxs bankomat eshigini ochishga urinayotgan vaqtda xodimlar tomonidan ushlangan va Mirzaobod tuman IIBga o‘rnatilgan tartibda topshirilgan.
Dastlabki surishtiruv ishlari natijasida huquqbuzar avval Jinoyat kodeksining 169 moddasi bilan sudlangan, joriy yilning mart oyida jazo muddatini o‘tab kelgan Namozov ekanligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan surishtiruv ishlari tuman IIB tomonidan olib borilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Siz ham mol-mulkingiz daxlsizligini istasangiz "Qo‘riqlash" xizmati turlaridan foydalaning. Batafsil ma’lumotni 1131 raqami orqali olishingiz mumkin.

БЛАГОДАРЯ ОПЕРАТИВНОСТИ И ПУНКТУАЛЬНОСТИ СОТРУДНИКОВ ПРЕДОТВРАЩЕНО НЕЗАКОННОЕ ПРИСВОЕНИЕ КРУПНОЙ ДЕНЕЖНОЙ СУММЫ
5 апреля текущего года в 22:52 сработал сигнал тревоги в банкомате АКБ «Агробанк», находящемся под охраной Гулистанского межгородского отдела «Охраны» Сырдарьинской области.
Сотрудники группы быстрого реагирования, незамедлительно прибыв к объекту, задержали неизвестного при попытке вскрытия банкомата и передали нарушителя в ОВД Мирзаабадского района.
В ходе предварительного расследования установлена личность задержанного. Им оказался гражданин Намозов, ранее судимый по статье 169 Уголовного кодекса РУз и отбывший наказание в марте текущего года.
В настоящее время ОВД ведет следствие по данному факту.
Напоминаем, если вы желаете обеспечить неприкосновенность и безопасность своего имущества, воспользуйтесь услугами службы «Охрана». За дополнительной информацией обращайтесь по номеру 1131.