XIZMAT KO‘RSATISH QULAYLIKLARI AHOLIGA YETKAZILMOQDA
Xizmat samaradorligini yanada oshirish, fuqarolarga mulkiy turdagi jinoyatlarning oldini olishdagi Milliy gvardiya "Qo‘riqlash" boshqarmasining imkoniyatlarini yetkazish maqsadida, hududlardagi jamoat joylari, korxona va tashkilotlar, o‘quv muassasalari, mahalla fuqarolar yig‘inlari hamda bozorlarda aholi bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, targ‘ibot tadbirlari olib borilmoqda.
Ana shunday navbatdagi targ‘ibot Surxondaryo viloyatining Sherobod tumanidagi "Qo‘rg‘on" hamda Jarqo‘rg‘on tumanidagi "Surxon sohili" MFYlarda tashkil etildi. Bugungi kunda Sherobod tuman "Qo‘riqlash" bo‘limining texnik qo‘riqlash markazlari orqali 134 ta xalq xo‘jaligi obyektlari va 110 ta fuqaro xonadonlari, shuningdek, Jarqo‘rg‘on tumanida 194 ta obyekt va 115 ta xonadonlar ishonchli qo‘riqlanib kelinmoqda.
Targ‘ibot tadbirlari davomida "Qo‘riqlash" xizmatining turlari, afzalliklari va qulayliklari, o‘rnatiladigan signalizatsiya hamda qo‘riqlov vositalari to‘g‘risida batafsil tushunchalar berildi.
Joylarda sodir etilishi mumkin bo‘lgan jinoyat va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olishda xavfsizlikni ta’minlash muhim masalalardan biri ekanligi ta’kidlandi. Xonadon va savdo do‘konlarini texnik qo‘riqlash markazlari qo‘rig‘iga topshirish, mol-mulk daxlsizligining muhim omili ekanligi tushuntirildi. Viloyatda targ‘ibot va tashviqot ishlari keng ko‘lamda davom etmoqda.

НАСЕЛЕНИЕ ЗНАКОМИТСЯ С УДОБСТВАМИ УСЛУГ СЛУЖБЫ
В целях дальнейшего повышения эффективности службы, ознакомления граждан с возможностями службы «Охрана» Национальной гвардии при предупреждении имущественных преступлений, организуются встречи с населением в общественных местах, на предприятиях и в организациях, учебных заведениях, махаллях и рынках, а также проводятся информационно-разъяснительные мероприятия.
Очередное подобное мероприятие состоялось в махаллях Курган Шерабадского района и Сурхан сохил Джаркурганского района Сурхандарьинской области. На сегодняшний день 134 объекта народного хозяйства и 110 жилых домов граждан Шерабадского района, а также 194 объекта и 115 жилых домов в Джаркурганском районе надежно охраняются центрами технической охраны.
В ходе мероприятий даны подробные представления о видах, преимуществах и удобствах охранных услуг, а также об установке сигнализаций и охранных устройств.
Подчеркнуто, что в обеспечении безопасности важную роль играет своевременное предупреждение преступлений и правонарушений. Кроме того, отмечено, что передача домов и коммерческих магазинов под охрану центров технической охраны является важным фактором неприкосновенности имущества. Пропагандистская и пропагандистская работа в области продолжается.