XIZMAT KO‘RSATISH QULAYLIKLARI AHOLIGA YETKAZILMOQDA
Xizmat samaradorligini yanada oshirish, fuqarolarga mulkiy turdagi jinoyatlarning oldini olishdagi Milliy gvardiya "Qo‘riqlash" boshqarmasining imkoniyatlarini yetkazish maqsadida, hududlardagi jamoat joylari, korxona va tashkilotlar, o‘quv muassasalari, mahalla fuqarolar yig‘inlari hamda bozorlarda aholi bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, targ‘ibot tadbirlari olib borilmoqda.
Ana shunday navbatdagi targ‘ibot Surxondaryo viloyatining Sherobod tumanidagi "Qo‘rg‘on" hamda Jarqo‘rg‘on tumanidagi "Surxon sohili" MFYlarda tashkil etildi. Bugungi kunda Sherobod tuman "Qo‘riqlash" bo‘limining texnik qo‘riqlash markazlari orqali 134 ta xalq xo‘jaligi obyektlari va 110 ta fuqaro xonadonlari, shuningdek, Jarqo‘rg‘on tumanida 194 ta obyekt va 115 ta xonadonlar ishonchli qo‘riqlanib kelinmoqda.
Targ‘ibot tadbirlari davomida "Qo‘riqlash" xizmatining turlari, afzalliklari va qulayliklari, o‘rnatiladigan signalizatsiya hamda qo‘riqlov vositalari to‘g‘risida batafsil tushunchalar berildi.
Joylarda sodir etilishi mumkin bo‘lgan jinoyat va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olishda xavfsizlikni ta’minlash muhim masalalardan biri ekanligi ta’kidlandi. Xonadon va savdo do‘konlarini texnik qo‘riqlash markazlari qo‘rig‘iga topshirish, mol-mulk daxlsizligining muhim omili ekanligi tushuntirildi. Viloyatda targ‘ibot va tashviqot ishlari keng ko‘lamda davom etmoqda.

THE POPULATION GETS ACQUAINTED WITH THE AMENITIES OF THE SERVICE
In order to further improve the efficiency of the service, to familiarize citizens with the capabilities of the National Guard "Protection" service in the prevention of property crimes, meetings with the population are organized in public places, at enterprises and organizations, educational institutions, mahallas and markets, as well as awareness-raising events are held.
Another similar event was held in the mahallas of Kurgan of Sherabad district and Surkhan sohil of Jarkurgan district of Surkhandarya region. To date, 134 objects of the national economy and 110 residential houses of citizens of the Sherabad district, as well as 194 objects and 115 residential houses in the Jarkurgan district are reliably guarded by technical security centers.
During the events, detailed ideas were given about the types, advantages and convenience of security services, as well as about the installation of alarms and security devices.
It was emphasized that timely prevention of crimes and offenses plays an important role in ensuring security. In addition, it was noted that the transfer of houses and commercial stores under the protection of technical security centers is an important factor in the inviolability of property. Propaganda and propaganda work in the region continues.