XIZMAT INTIZOMINI MUSTAHKAMLASHGA QARATILGAN UCHRASHUV
Kuni kecha "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi Davlat organlari obyektlarini qoʻriqlash boʻyicha boshqarmasi xodimlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Mazkur uchrashuvda "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi Shaxsiy xavfsizlik boʻlimi hamda Milliy gvardiya masʼullari ishtirok etib, xizmat intizomini mustahkamlash, xodimlarning korrupsiyaga qarshi mafkuraviy immunitetini kuchaytirish, ularda shukronalik hissini shakllantirish, kasbiy fazilatlari va maʼnaviy-ruhiy, jismoniy va jangovar tayyorgarligini yuksaltirish kabi masalalar atroflicha muhokama etishdi.
Ikki kun davomida boʻlib oʻtgan uchrashuvda xodimlar masʼul rahbarlarga faoliyatidagi ayrim uchrayotgan kamchiliklar, oilaviy sharoiti bilan bogʻliq muammolar yuzasidan oʻz savol va takliflari bilan murojaat qilib, tegishli javob va huquqiy maslahatlar oldilar.
Bundan tashqari, tadbir davomida bugungi kunda kibermakonda sodir etilayotgan jinoyatlarning turli koʻrinishlari, mamlakatimizda kuzatilayotgan turlaridan xabardor boʻlishlari, shuningdek kiberjinoyatlarni aniqlash va ularni fosh etish boʻyicha tajribali xodimlar murabbiyligi ostida oʻzlarining bilim va koʻnikmalarini egallash imkoniyatiga ega boʻlishlari alohida taʼkidlandi.
«Kiberxavfsizlik toʻgʻrisida»gi Qonunning mazmun-mohiyati yetkazilib, kiberjinoyat oqibatlaridan oʻz vaqtida aholini xabardor qilish, hamda ularning oldini olish borasidagi ishlar muhokama qilindi.
Shuningdek, yigʻilishda oʻrtaga tashlangan masalalar boʻyicha masʼullarga tegishli vazifalar yuklatildi.

ВСТРЕЧА, НАПРАВЛЕННАЯ НА УКРЕПЛЕНИЕ СЛУЖЕБНОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
На днях состоялась встреча с участием сотрудников Управления по охране объектов государственных органов Главного управления «Охраны». Участие приняли должностные лица Отдела собственной безопасности Главного управления «Охраны» и Национальной гвардии, а также подробно обсудили такие вопросы, как поддержание служебной дисциплины, укрепление идеологического иммунитета личного состава против коррупции, формирование у них чувства благородности, повышение профессионального мастерства, физической и боевой готовности.
В ходе двухдневной встречи сотрудники обратились к ответственным руководителям с вопросами и предложениями по поводу некоторых недостатков, проблем, связанных с семейным положением, и получили соответствующие ответы и юридические консультации.
Кроме того, выступившие с речью проинформировали присутствующих о различных видах преступлений, совершаемых сегодня в киберпространстве, а также поделились знаниями и навыками по выявлению и раскрытию киберпреступлений.
Наряду с этим разъяснены суть и содержание Закона «О кибербезопасности», обсуждены вопросы своевременного оповещения населения о последствиях киберпреступлений и их пресечения.