Shifokorlarga tan jarohati yetkazgan shaxslar qoʻlga olinib, jinoiy ish qoʻzgʻatildi
Joriy yilning 27 iyul kuni soat 07:43 da Toshkent shahar, Shayxontohur tumanida joylashgan 1-sonli shahar klinik shifoxonasidan kelib tushgan “tashvish” xabariga koʻra tuman "Qoʻriqlash" boʻlimining Tezkor harakatlanuvchi guruhi voqea joyiga zudlik bilan (4 daqiqada) yetib borgan.
Aniqlanishicha, shifoxonaga kelgan fuqaro I.B olgan tan jarohatiga birinchi yordam olishdan bosh tortib, shifokorlarga faol qarshilik koʻrsatgan hamda baland ovozda qoʻpol soʻzlar ishlatgan. Uni eshitib yoniga kirib borgan hamrohlariga esa shifokorlar unga jismoniy kuch ishlatayotganligini aytgan.
Shundan soʻng fuqaro I.B ni tarafini olgan hamrohlari, shifokorlar M.X va X.U larga jismoniy kuch ishlatib, tan jarohat yetkazganligi maʼlum boʻlgan.
Ushbu holatni koʻrgan hamshira shifoxona oʻrnatilgan “tashvish” tugmasini bosgan va "Qoʻriqlash" boʻlimiga xabar bergan.
“Tashvish” signali asosida shifoxonaga yetib borgan Tezkor harakatlanuvchi guruh xodimlari tomonidan holat bartaraf etilgan va shifokorlarga tan jarohat yetkazgan (Yangihayot tumanida yashovchi) fuqaro B.S va uning sherigi (Yangihayot tumanida yashovchi) fuqaro J.F lar ushlanib, tuman IIB ga qonuniy chora koʻrish uchun olib borilgan.

Возбуждено уголовное дело в отношении лиц, причинивших телесные повреждения врачам
27 июля текущего года в 07:43 в городской клинической больнице № 1, расположенной в Шайхантахурском районе города Ташкента, сработал сигнал «тревоги». Сотрудники группы быстрого реагирования районного отдела «Охрана», незамедлительно прибывшие на место (в течение 4 минут), выяснили, что гражданин И.Б. отказался от оказания первой помощи в связи с травмой, активно сопротивлялся медперсоналу и выражался нецензурной бранью в их адрес. Кроме того, сообщил своим спутникам, что врачи применили к нему физическую силу. В результате этого товарищи гражданина И.Б. нанесли медсотрудникам М.Х. и Х.У. телесные повреждения.
Медсестра, увидевшая происходящее, нажала на установленную в больнице кнопку «тревоги», оповестив тем самым отдел «Охрана».
Сотрудники группы быстрого реагирования разрешили ситуацию, задержали нанесших врачам телесные повреждения граждан Б.С. и Ж.Ф.(проживающих в Янгихаётском районе столицы) и доставили их в районный ОВД для применения законных мер наказания.