Milliy gvardiya harbiy xizmatchi va xodimlari boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlari bilan hamkorlikda yashil bogʻlarni barpo etish boʻyicha ishlarni olib bormoqda
Milliy gvardiya harbiy xizmatchi va xodimlari boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlari bilan hamkorlikda yashil bogʻlar yaratilmoqda.
Jumladan, "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida manzarali va mevali daraxt koʻchatlari ekilib, ekologik muhitni yaxshilashga qaratilgan muhim ish amalga oshirilmoqda. Bogʻlarning yaratilishi nafaqat atrof muhitni obodonlashtirish, balki yoʻl boʻyidagi qulayliklarni oshirishga ham hissa qoʻshadi.
Milliy gvardiyaning ushbu tashabbusi aholining ekologik ongini oshirish hamda atrof-muhit muhofazasiga oid maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni kengaytirish maqsadida amalga oshirilgan.
Tizim mutasaddilarining taʼkidlashicha, kelgusida ham shunday loyihalarni amalga oshirish rejalashtirilgan boʻlib, hududlardagi yashil hududlar sonini koʻpaytirishga katta eʼtibor qaratiladi.
Yashil bogʻlar nafaqat tabiatni himoya qiladi, balki aholi va sayyohlar uchun dam olish va hordiq chiqarish imkonini ham yaratadi. Albatta, bu kabi tashabbuslar mamlakatning ekologik barqarorligiga sezilarli darajada ijobiy taʼsir koʻrsatadi.

Military personnel and employees of the National Guard, together with other law enforcement agencies, are working to create green gardens
Military personnel and employees of the National Guard, together with other law enforcement agencies, are working to create green gardens.
In particular, within the framework of the national project "Yashil Makon", seedlings of ornamental and fruit trees are being planted, and active work is underway to improve the ecological environment. The creation of gardens and parks contributes not only to the improvement of the environment, but also to the greening of roadside areas.
This initiative is being implemented in order to increase the environmental awareness of the population and expand spiritual and educational activities related to environmental protection.
According to officials of the National Guard, similar work is planned to be carried out in the future, while much attention will be paid to increasing the number of green zones in the republic.
This, in turn, will not only protect nature, but also create opportunities for recreation and leisure for residents and tourists. Of course, such initiatives have a significant positive impact on the environmental sustainability of the country.