"Men Vatanga tayanchman" shiori ostida harbiy-vatanparvarlik festivallari hamda sport musobaqalari oʻtkazilmoqda
Namangan shahar Davlatobod tumani Yangi Oʻzbekiston bogʻida oʻquvchi hamda uyushmagan yoshlar uchun "Men Vatanga tayanchman" shiori ostida harbiy-vatanparvarlik festivali oʻtkazildi. Mazkur tadbir yoshlarning Vatanga boʻlgan sadoqatini oshirish, vatanparvarlik ruhini yuksaltirish va harakatchanligiga hissa qoʻshish maqsadida tashkil etildi.
Festival davomida harbiy orkestr jamoasining Vatanni madh etuvchi kuy-qoʻshiqlari, faxriy qorovul hamda Milliy gvardiya xodimlarning koʻrgazmali chiqishlari yoshlar qalbiga olam-olam quvonch baxsh etdi. Shuningdek, qurol-aslaha va maxsus vositalar haqida yoshlarga maʼlumotlar berildi.
Bu kabi tadbirlar respublikamizning eng chekka hududlarida ham tashkil etilmoqda. Xususan, Andijon viloyati Xoʻjaobod tumanining 31-sonli maktabida Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda boshqa hamkor tashkilotlar faolligida sport musobaqalari tashkil etildi.
Tadbir doirasida shaxmat, shashka, stol tennisi, arqon tortish va kamondan otish kabi sport turlari boʻyicha bellashuvlar olib borildi. Oʻquvchilar oʻrtasida katta qiziqish uygʻotgan ushbu musobaqalarda ishtirokchilar nafaqat jismoniy mahoratini, balki mantiqiy tafakkuri va jamoaviy birdamligini ham sinovdan oʻtkazish imkoniyatiga ega boʻlishdi.

Military-patriotic festivals and sports competitions under the slogan "I am the pillar of my Homeland"
A military-patriotic festival for pupils and unorganized youth under the slogan "I am the pillar of my Homeland" was held in the New Uzbekistan Park in Davlatabad district of Namangan region. The main purpose of the event is to strengthen the feelings of love and devotion to the Motherland in the hearts of young people, as well as to spend their free time usefully.
At the festival, the children were presented with demonstration performances by National Guard officers and an exhibition of military equipment. The special atmosphere of the event was given by melodies performed by a military band. As part of the festival, participants were also able to test their archery skills.
Similar events are held in remote areas of our republic. In particular, at school № 31 in Khojaabad district of Andijan region, employees of the regional Directorate of "Protection" of the National Guard and together with other partner organizations conducted sports competitions among students.
During the event, boys and girls competed in chess, checkers, table tennis, tug of war and archery. During the spectacular competitions, the guys demonstrated not only their level of physical fitness, but also their solidarity and team spirit.