VATANPARVARLIK TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA
Oʻsib kelayotgan yosh avlodning har tomonlama maʼnan va jismonan chuqur aqliy bilimga ega boʻlishlari uchun yurtimizda barcha qulay imkoniyatlar yaratib berilgan. Yoshlarimizning ushbu imkoniyatlardan unumli foydalangan holda harbiy-vatanparvarlik ruhida kamol topib, kasb tanlashda adashmasdan, dunyoviy bilimlarni toʻliq oʻzlashtirishlarida esa, yurtimiz himoyachilarining ham oʻrni beqiyos.
Taʼkidlash joizki, keyingi yillarda mamlakatimizda sogʻlom hamda barkamol avlodni tarbiyalash, yoshlarning intellektual salohiyatini roʻyobga chiqarish, yigit-qizlarimizni zamon talabiga javob beradigan yetuk malakali mutaxassislar qilib tayyorlash borasida keng koʻlamli xayrli ishlar amalga oshirilmoqda.
Shu maʼnoda, Milliy gvardiya Buxoro viloyati boʻyicha boshqarmasi, "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda hamkor kuch tuzilmalar tomonidan oʻquvchi-yoshlar uchun vatanparvarlik tadbirlari tashkil etildi.
Unda Buxoro shahridagi 300 ga yaqin oʻquvchi-yoshlar Milliy gvardiya xodimlari bilan uchrashib, hayot tarzi bilan yaqindan tanishishdi. Ayniqsa, tadbirga tashrif buyurgan yoshlar, yurt posbonlarining engidagi harbiy libosi, qoʻl jangidan koʻrgazmali chiqishlari hamda vatanga boʻlgan sadoqatini koʻrib, harbiy boʻlishni dillariga tugib qoʻyishdi. Tadbir davomida, kelgusida oʻz oldiga Milliy gvardiyachi boʻlishdek yuksak maqsadni qoʻygan yigit-qizlar tajribali mutaxassislar bilan dildan muloqot qilish imkoniga ega boʻldilar. Samimiy kechgan oʻzaro muloqotlar chogʻida oʻzlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob olishdi.
Eʼtirof etish joizki, Milliy gvardiya Buxoro viloyati boʻyicha boshqarmasi, "Qoʻriqlash" boshqarmasi, Yoshlar ittifoqi viloyat Kengashi, FVV viloyat boshqarmasi, Buxoro harbiy gornizoni hamda "Vatanparvar" tashkiloti tomonidan tashkil etilgan tadbir davomida harbiy xizmatchilar tomonidan tayyorlangan koʻrgazmali chiqishlar, harbiy hamda "Vatanparvar" tashkilotining sport qurol-aslahalarni tomosha qilish bilan bir qatorda, kamondan otish hamda ot sporti boʻyicha mahorat darslarida ham ishtirok etdilar.
Tadbir davomida, isteʼdodli yoshlar hamda tashkilotchilar tomonidan esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

PATRIOTIC EVENTS CONTINUE
In our country, all opportunities have been created for the younger generation to acquire deep intellectual knowledge both physically and spiritually. Undoubtedly, in this process, defenders of the motherland also play an incomparable role in educating young people in the military-patriotic spirit.
It should be noted that various events are regularly held in the republic aimed at educating a healthy and comprehensively developed generation, realizing the intellectual potential of young people, and training qualified specialists who meet the requirements of the time.
In this regard, the National Guard Department for Bukhara region, the Directorate of "Protection", together with other law enforcement agencies, organized regular patriotic events for pupils.
Within the framework of the event, about 300 schoolchildren of Bukhara city met with employees of the National Guard and got acquainted with their everyday life. The guys were especially inspired by watching the demonstration of the staffʼs hand-to-hand combat skills. During the event, young men and women who set themselves the lofty goal of becoming loyal defenders of the motherland in the future were able to communicate with experienced specialists and get detailed answers to their questions.
It is worth noting that in the event organized by the National Guard Department for Bukhara region, the Directorate of "Protection", the regional Council of the Youth Union, the emergency department, the Bukhara military garrison and the organization "Watanparvar", the children also took part in master classes in archery and equestrian sports.