Ochiqlik sharoitida xodimlarning huquqiy madaniyati va maʼnaviy-maʼrifiy bilimlari oshirilmoqda
Surxondaryo viloyatida ichki ishlar organlari xodimlari ishtirokida nostandart vaziyatlarda toʻgʻri qaror qabul qilish koʻnikmalariga, yuksak huquqiy madaniyat va maʼnaviy-maʼrifiy sifatlarga ega boʻlgan professional xodimlarni tarbiyalash maqsadida sayyor oʻquv mashgʻulotlari tashkil etildi.
Unda mutaxassislar tomonidan xodimlarga inson shaʼni va qadr-qimmatiga daxl qilmagan holda xizmat olib borish, muloqot madaniyatiga eʼtibor qaratish lozimligi tushuntirildi. Ichki ishlar organlari imijini oshirishda xodimlarning muhim vazifalari va eʼtibor qaratish lozim boʻlgan jihatlar aytib oʻtildi.
Shuningdek, xodimlarining ochiqlik sharoitida xizmat olib borishi boʻyicha tegishli tavsiya va koʻrsatmalar berilib, videoroliklar orqali batafsil tushuntirib berildi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javob va maʼlumotlar oldilar.

In conditions of openness, the role of legal culture and the spiritual and educational component in the work of employees is significantly increasing
Field training sessions were held in Surkhandarya region with the participation of law enforcement officers. The main purpose of the event is to raise professional standards, strengthen the skills of making the right decisions in non—standard situations, and develop legal culture and spiritual and educational qualities.
The speakers at the event focused on such key points as the need for a service based on respect for the honor and dignity of every person, the importance of a culture of communication with citizens, as well as the main tasks of employees and areas for increasing the prestige of law enforcement agencies.
During the event, thematic videos were presented, as well as practical recommendations on how to organize the service in an open and transparent environment.
The final stage was a question and answer session, where participants received comprehensive explanations on all issues of interest to them and aspects of their professional activities.