Samarqand viloyat Qoʻriqlash boshqarmasida muhokamali yigʻilish boʻlib oʻtdi
Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti rahbariyati tomonidan Samarqand viloyat Qoʻriqlash boshqarmasi faoliyati yuzasidan inspektorlik tekshiruvlari oʻtkazildi.
Oʻrganishlar davomida shahar va tuman Qoʻriqlash boʻlimlari faoliyatida yoʻl qoʻyilgan xato va kamchiliklar aniqlandi. Qoʻriqlash Departamenti boshligʻining moliya va moddiy taʼminot boʻyicha oʻrinbosari B.K. Inogʻamov boshchiligidagi yigʻilishda aniqlangan muammolar atroflicha tahlil qilinib, ularni bartaraf etish boʻyicha amaliy chora-tadbirlar muhokama qilindi.
Boʻlimlar faoliyatini yaxshilash, xizmat samaradorligini oshirish va mavjud muammolarni bartaraf etishga qaratilgan yoʻl xaritalari taqdim etildi.
Ushbu yigʻilish orqali tizimdagi nazorat va muvofiqlashtirish ishlari yanada kuchaytirilishi, joylardagi qoʻriqlash xizmatining sifatini oshirishga alohida eʼtibor qaratilishi belgilandi.

В Управлении охраны Самаркандской области обсуждены приоритетные задачи
Руководство Департамента Охраны при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан провело инспекторские проверки деятельности Управления охраны Самаркандской области.
В ходе проверок были выявлены ошибки и недостатки в работе городских и районных отделов охраны. На заседании под руководством заместителя начальника Департамента Охраны по финансовому и материальному обеспечению Б.К. Иногамова детально проанализировали выявленные проблемы и обсудили практические меры по их устранению.
Участники заседания представили «дорожные карты», направленные на совершенствование работы отделов, повышение эффективности обслуживания и решение существующих проблем.
По итогам встречи принято решение усилить контроль и координацию в системе, а также уделить особое внимание повышению качества охранной службы на местах.