Samarqand viloyat Qoʻriqlash boshqarmasida muhokamali yigʻilish boʻlib oʻtdi
Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti rahbariyati tomonidan Samarqand viloyat Qoʻriqlash boshqarmasi faoliyati yuzasidan inspektorlik tekshiruvlari oʻtkazildi.
Oʻrganishlar davomida shahar va tuman Qoʻriqlash boʻlimlari faoliyatida yoʻl qoʻyilgan xato va kamchiliklar aniqlandi. Qoʻriqlash Departamenti boshligʻining moliya va moddiy taʼminot boʻyicha oʻrinbosari B.K. Inogʻamov boshchiligidagi yigʻilishda aniqlangan muammolar atroflicha tahlil qilinib, ularni bartaraf etish boʻyicha amaliy chora-tadbirlar muhokama qilindi.
Boʻlimlar faoliyatini yaxshilash, xizmat samaradorligini oshirish va mavjud muammolarni bartaraf etishga qaratilgan yoʻl xaritalari taqdim etildi.
Ushbu yigʻilish orqali tizimdagi nazorat va muvofiqlashtirish ishlari yanada kuchaytirilishi, joylardagi qoʻriqlash xizmatining sifatini oshirishga alohida eʼtibor qaratilishi belgilandi.

Priority tasks discussed in the Department of Protection of Samarkand region
The leadership of the Department of Protection under the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan conducted inspections of the activities of the Directorate of Protection of Samarkand region.
The inspections revealed errors and shortcomings in the work of the city and district security departments. At the meeting, under the leadership of the Deputy Head of the Department of Protection for financial and material support B.K. Inogamov, the identified problems were analyzed in detail and practical measures to eliminate them were discussed.
The meeting participants presented roadmaps aimed at improving the work of departments, improving service efficiency and solving existing problems.
Following the meeting, it was decided to strengthen control and coordination in the system, as well as pay special attention to improving the quality of security services in the field.