Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibning mehnat samaradorligini oshirish maqsadida xodimlar uchun Samarqanddagi tarixiy obidalarga sayohatlar uyushtirildi
Fuqarolarning farovon turmush kechirishi, osoyishtaligi, koʻp jihatdan yurt tinchligi va uning barqarorligi bilan oʻlchanadi. Bu borada huquqni muhofaza qiluvchi organlar vakillari yuklatilgan vazifalarni sidqi dildan, bekam-u koʻst bajarishida ular uchun munosib shart-sharoitlar yaratilgan boʻlishi muhim sanaladi. Shu boisdan Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi Samarqand shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi xodimlarining mehnat samaradorligini oshirish maqsadida xodimlar oʻrtasida Samarqanddagi tarixiy obidalarga sayohatlar uyushtirish borasida bir qator ishlarni amalga oshirib kelishmoqda.
"Qoʻriqlash" xizmati xodimlarining navbatdagi sayohati Ulugʻbek rasadxonasiga boʻldi. Bu yerda xodimlar Mirzo Ulugʻbek davrining oʻziga xos tarixi hamda davlatchiligi asoslari toʻgʻrisidagi maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Bu kabi sayohatlar xodimlarda tarixga boʻlgan qiziqishlarini ortib borishi bilan birga mehnat faoliyati davomida samaradorlikka erishishida muhim ahamiyat kasb etadi.

В целях повышения эффективности труда личного состава Управления «Охраны» Самаркандской области для сотрудников организованы экскурсии по историческим памятникам Самарканда
Благополучие граждан во многом зависит от мира и стабильности в стране. Поэтому важно создавать необходимые условия для представителей правоохранительных органов, которые четко и эффективно выполняют свои служебные обязанности. В связи с этим регулярно проводится ряд мероприятий, направленных на повышение эффективности работы сотрудников отдела «Охраны» города Самарканда Управления «Охраны» Самаркандской области.
Ярким тому примером может послужить очередная экскурсия в обсерваторию Улугбека. Здесь сотрудники получили информацию об уникальной истории эпохи Мирзо Улугбека и основах его государственности.
Подобные поездки важны, поскольку повышают интерес к истории, а также продуктивность трудовой деятельности.