Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibning mehnat samaradorligini oshirish maqsadida xodimlar uchun Samarqanddagi tarixiy obidalarga sayohatlar uyushtirildi
Fuqarolarning farovon turmush kechirishi, osoyishtaligi, koʻp jihatdan yurt tinchligi va uning barqarorligi bilan oʻlchanadi. Bu borada huquqni muhofaza qiluvchi organlar vakillari yuklatilgan vazifalarni sidqi dildan, bekam-u koʻst bajarishida ular uchun munosib shart-sharoitlar yaratilgan boʻlishi muhim sanaladi. Shu boisdan Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi Samarqand shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi xodimlarining mehnat samaradorligini oshirish maqsadida xodimlar oʻrtasida Samarqanddagi tarixiy obidalarga sayohatlar uyushtirish borasida bir qator ishlarni amalga oshirib kelishmoqda.
"Qoʻriqlash" xizmati xodimlarining navbatdagi sayohati Ulugʻbek rasadxonasiga boʻldi. Bu yerda xodimlar Mirzo Ulugʻbek davrining oʻziga xos tarixi hamda davlatchiligi asoslari toʻgʻrisidagi maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Bu kabi sayohatlar xodimlarda tarixga boʻlgan qiziqishlarini ortib borishi bilan birga mehnat faoliyati davomida samaradorlikka erishishida muhim ahamiyat kasb etadi.

In order to increase the efficiency of the work of the personnel of the Directorate of "Protection" of Samarkand region, excursions to the historical monuments of Samarkand are organized for employees
The well-being of citizens largely depends on peace and stability in the country. Therefore, it is important to create the necessary conditions for law enforcement officials who clearly and effectively perform their official duties. In this regard, a number of activities are regularly carried out aimed at improving the efficiency of the staff of the department of "Protection" of Samarkand city of the Directorate of "Protection" of Samarkand region.
Another excursion to the Ulugbek Observatory can serve as a vivid example of this. Here, the staff received information about the unique history of the era of Mirzo Ulugbek and the foundations of his statehood.
Such trips are important because they increase interest in history, as well as productivity of work.