TOSHKENT MINTAQAVIY OʻQUV MARKAZIDA NAVBATDAGI SEMINAR MASHGʻULOT TASHKIL ETILDI
Kuni kecha Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 11 sentabrdagi "Oʻzbekiston–2030" strategiyasi toʻgʻrisida"gi 158-son Farmonini Milliy gvardiya Toshkent mintaqaviy oʻquv markazi shaxsiy tarkibiga toʻliq yetkazish maqsadida seminar mashgʻuloti tashkil etildi.
Kun tartibidagi mavzuni toʻliq yoritib berish maqsadida mashgʻulotga Taraqqiyot strategiyasi markazi boʻlim boshligi F.T.Xakimov taklif etilib, maʼruzachi tomonidan mazkur farmon bilan "Oʻzbekiston-2030" strategiyasida belgilab berilgan ustuvor vazifa va maqsadlar, ularning ijrosini taʼminlash borasida amalga oshirilishi lozim boʻlgan chora-tadbirlar batafsil tushuntirib oʻtildi.

В ТАШКЕНТСКОМ РЕГИОНАЛЬНОМ УЧЕБНОМ ЦЕНТРЕ ОРГАНИЗОВАН ОЧЕРЕДНОЙ СЕМИНАР-ТРЕНИНГ
В целях разъяснения сути и содержания Указа Президента Республики Узбекистан от 11 сентября 2023 года № 158 «О стратегии «Узбекистан-2030» на днях организован очередной семинар-тренинг с участием личного состава Ташкентского регионального учебного центра Национальной гвардии.
В мероприятии принял участие начальник отдела Центра «Стратегия развития» Ф.Т.Хакимов и ознакомил участников семинара с Указом, а также подробно рассказал о целях и задачах, изложенных в стратегии "Узбекистан-2030", приоритетах и мерах, которые необходимо реализовать в будущем.