Shovot tumanida vatanparvarlik festivali oʻtkazildi
Yosh avlod va harbiy xizmatchilarni birlashtirgan navbatdagi festival Xorazm viloyatining Shovot tumanida tashkil etildi. Mazkur festivalga Milliy gvardiyaga biriktirilgan otaliqqa olingan oʻgʻil-qizlar, "Yosh gvardiyachilar" sinflarining oʻquvchilari hamda talabalar jalb etildi.
Harbiy orkestr sadolari ostida yoshlarning Shovot tumani markaziy koʻchalari boʻylab yurib oʻtishidan boshlangan tadbir Komiljon Otaniyozov nomidagi istirohat bogʻida davom etdi.
Qurol-aslaha va texnikalar koʻrgazmasi, qoʻl jangi boʻyicha koʻrgazmali chiqishlar, shuningdek, sportning stol tennisi turi boʻyicha musobaqalar, kamondan otish boʻyicha oʻtkazilgan mahorat darslari tadbir ishtirokchilarida katta taassurot qoldirdi.
Kunning ikkinchi qismida tashkil etilgan Nukus garnizoni harbiy orkestri tomonidan namoyish etilgan konsert dasturida Vatan, sadoqat, matonat va jasorat tarannum etilib, yigʻilganlarga bayramona kayfiyat bagʻishladi.

В Шаватском районе прошел патриотический фестиваль
Очередной фестиваль, объединивший молодежь и военнослужащих, состоялся в Шаватском районе Хорезмской области. В мероприятии приняли участие юноши и девушки, закрепленные за Национальной гвардией, воспитанники классов «Ёш гвардиячилар» и студенты.
Мероприятие, начавшееся с шествия молодежи по центральным улицам Шаватского района под мелодии военного оркестра, продолжилось в парке отдыха имени Комилжона Отаниёзова.
Выставка оружия и техники, демонстрации рукопашного боя, а также соревнования по настольному теннису, мастер-классы по стрельбе из лука произвели большое впечатление на участников мероприятия.
Во второй половине дня концертная программа в исполнении военного оркестра Нукусского гарнизона подарила зрителям праздничное настроение.