Shovot tumanida vatanparvarlik festivali oʻtkazildi
Yosh avlod va harbiy xizmatchilarni birlashtirgan navbatdagi festival Xorazm viloyatining Shovot tumanida tashkil etildi. Mazkur festivalga Milliy gvardiyaga biriktirilgan otaliqqa olingan oʻgʻil-qizlar, "Yosh gvardiyachilar" sinflarining oʻquvchilari hamda talabalar jalb etildi.
Harbiy orkestr sadolari ostida yoshlarning Shovot tumani markaziy koʻchalari boʻylab yurib oʻtishidan boshlangan tadbir Komiljon Otaniyozov nomidagi istirohat bogʻida davom etdi.
Qurol-aslaha va texnikalar koʻrgazmasi, qoʻl jangi boʻyicha koʻrgazmali chiqishlar, shuningdek, sportning stol tennisi turi boʻyicha musobaqalar, kamondan otish boʻyicha oʻtkazilgan mahorat darslari tadbir ishtirokchilarida katta taassurot qoldirdi.
Kunning ikkinchi qismida tashkil etilgan Nukus garnizoni harbiy orkestri tomonidan namoyish etilgan konsert dasturida Vatan, sadoqat, matonat va jasorat tarannum etilib, yigʻilganlarga bayramona kayfiyat bagʻishladi.

A patriotic festival was held in Shavat district
Another festival uniting youth and military personnel took place in Shavat district of Khorezm region. The event was attended by boys and girls assigned to the National Guard, pupils of the "Yosh gvardiyachilar" classes and students.
The event, which began with a march of young people through the central streets of Shavat district to the tunes of a military orchestra, continued in the Komiljon Otaniezov recreation park.
The exhibition of weapons and equipment, demonstrations of hand-to-hand combat, as well as table tennis competitions, archery workshops made a great impression on the participants of the event.
In the afternoon, a concert program performed by the military orchestra of the Nukus garrison gave the audience a festive mood.