MINTAQAVIY OʻQUV MARKAZLARIDA TINGLOVCHILARNING BITIRUV HAMDA QASAMYOD QABUL QILISH MAROSIMLARI BOʻLIB OʻTDI
Mamlakatimizda shaxs, jamiyat va davlatga tegishli obyektlarni, jismoniy va yuridik shaxslarni mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlovini takomillashtirish uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi faoliyatini samarali tashkil etish maqsadida xodimlarning kasbiy mahoratlari oshirilib kelinmoqda.
Jumladan, kuni kecha Jizzax, Fargʻona hamda Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazlarida Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi harbiylashtirilgan qorovullik lavozimlarda xizmat qilayotgan safdor xodimlari boshlangʻich tayyorlash hamda malaka oshirish oʻquv kurslarini muvaffaqiyatli tamomlab, ularga tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi.
Shuningdek, xodimlar harbiy qasamyodga keltirildi.
Bitiruv marosimida, oʻquv yigʻini davomida ӯqish va jamoat ishlarida faol ishtiroki hamda tengdoshlariga oʻrnak koʻrsatgan tinglovchilar faxriy yorliqlar bilan taqdirlandi.

IN REGIONAL TRAINING CENTERS, GRADUATION CERTIFICATE CEREMONIES, AS WELL AS TAKING THE OATH OF OFFICE
In our country, the professional skills of employees are regularly improved in order to raise the activities of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Uzbekistan to a qualitatively new level, as well as to ensure reliable protection of objects of citizens, society and the state, property of individuals and legal entities.
In particular, the other day in Jizzakh, Ferghana and regional training center of the Republic of Karakalpakstan, solemn ceremonies were held for awarding certificates of successful completion of initial training and advanced training courses to ordinary employees of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard serving in paramilitary protection units.
In addition, the staff took the military oath.
Those who took an active part in training and social work, as well as those who set an example to their colleagues, were awarded certificates of honor from the leadership.