Milliy gvardiya mintaqaviy oʻquv markazlarida tinglovchilarning navbatdagi tantanali sertifikatlar topshirish tadbirlari boʻlib oʻtdi
Milliy gvardiya mintaqaviy oʻquv markazlari bugun intellektual salohiyati yuqori boʻlgan kadrlar zaxirasini shakllantirishda muhim asos boʻlib kelmoqda. Belgilangan reja asosida Huquqni muhofaza qiluvchi organlardagi va Milliy gvardiya saflaridagi harbiy xizmatchi va xodimlarning malakasi ham oshirilmoqda.
Kuni kecha Milliy gvardiyaning mintaqaviy oʻquv markazlarini navbatdagi tinglovchilar tamomladilar. "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi, shuningdek, IIO PPX va JTSB xodimlari malaka oshirish va boshlangʻich tayyorgarlik dasturlari boʻyicha navbatdagi oʻquv kurslarini tamomlab, oʻzlarining kasbiy tayyorgarlik yoʻnalishlaridagi bilim va koʻnikmalarini mustahkamladi. Shu munosabat bilan bitiruvchilarga tantanali ravishda sertifikatlar topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirni markazlar rahbariyati kirish soʻzi bilan ochib, tinglovchilarni oʻquv yigʻinini muvaffaqiyatli yakunlaganliklari bilan tabriklab, ularga sihat-salomatlik, tinchlik-omonlik, xalqimiz osoyishtaligi yoʻlida olib borayotgan sharafli ishlarida ulkan zafarlar tiladi.

Regular solemn ceremonies of awarding certificates to graduates were held at the regional training centers of the National Guard
The regional training centers of the National Guard today are an important base for the formation of a personnel reserve with high intellectual potential. Here, according to the established plan, the qualifications of military personnel and law enforcement officers are being improved.
The other day, regular students graduated from the regional training centers of the National Guard. Employees of the Main Directorate of "Protection", as well as the Department of Traffic Police and Public Order of the Ministry of Internal Affairs, completed advanced training and initial training courses, consolidating their knowledge and skills. In this regard, a solemn ceremony of awarding certificates to graduates took place.
The management of the centers opened the event with an introductory speech and congratulated the graduates on the successful completion of the courses, and also wished them great success in their honorable work for the benefit of preserving peace and tranquility of our people.