Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazida Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan oʻtkazilgan tadbir
Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazida doimiy va oʻzgaruvchan shaxsiy tarkibi orasida "IIO xodimlarning davlat sirlarini oshkor qilishlarning salbiy oqibatlari" mavzusida davra suhbati oʻtkazildi.
Mazkur tadbirda davomida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Adliya vazirligi masʼul xodimlari, shuningdek Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universiteti masʼullari tomonidan tinglovchilar hozirgi globallashuv jarayonida davlat sirlarini oshkor qilishlarning oldini olish va unga qarshi kurashish boʻyicha maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Bundan tashqari, tadbir ishtirokchilari nafaqat nazariy bilimlar, balki maxfiy maʼlumotlar bilan ishlash boʻyicha amaliy koʻnikmalarga ham ega boʻldi. Ochiq muloqot doirasida barcha qiziqarli masalalar koʻrib chiqildi, bu esa taʼlimda maksimal samaraga erishish imkonini berdi.
Tadbir davomida tinglovchilar zarur bilim va koʻnikmalarga ega boʻlib, oʻzlarining qiziqtirgan savollariga masʼullar tomonidan javob olishdi.

An event dedicated to Crime Prevention Day was held at the Regional Training Center of the Republic of Karakalpakstan
In connection with the Crime Prevention Day, a round table was held at the Regional Training Center of the Republic of Karakalpakstan with the participation of permanent and alternate personnel on the topic "Negative consequences of disclosure of state secrets by employees of internal affairs bodies".
The round table was attended by highly qualified specialists from the Ministry of Justice of the Republic of Karakalpakstan. Representatives of the prestigious Berdakh Karakalpak State University made a significant contribution to the event.
Special attention was paid to the issues of preventing and countering the disclosure of state secrets in the era of globalization. The speakers presented modern methods of protecting confidential information and shared their practical experience.
The participants of the event received not only theoretical knowledge, but also practical skills in working with classified materials. In the framework of an open dialogue, all issues of interest were considered, which made it possible to achieve maximum learning efficiency.
The meeting resulted in an increase in the professional competence of the participants and a strengthening of their understanding of the importance of maintaining secrecy in the work of law enforcement agencies.