Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazida Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan oʻtkazilgan tadbir
Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazida doimiy va oʻzgaruvchan shaxsiy tarkibi orasida "IIO xodimlarning davlat sirlarini oshkor qilishlarning salbiy oqibatlari" mavzusida davra suhbati oʻtkazildi.
Mazkur tadbirda davomida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Adliya vazirligi masʼul xodimlari, shuningdek Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universiteti masʼullari tomonidan tinglovchilar hozirgi globallashuv jarayonida davlat sirlarini oshkor qilishlarning oldini olish va unga qarshi kurashish boʻyicha maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Bundan tashqari, tadbir ishtirokchilari nafaqat nazariy bilimlar, balki maxfiy maʼlumotlar bilan ishlash boʻyicha amaliy koʻnikmalarga ham ega boʻldi. Ochiq muloqot doirasida barcha qiziqarli masalalar koʻrib chiqildi, bu esa taʼlimda maksimal samaraga erishish imkonini berdi.
Tadbir davomida tinglovchilar zarur bilim va koʻnikmalarga ega boʻlib, oʻzlarining qiziqtirgan savollariga masʼullar tomonidan javob olishdi.

В Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан состоялось мероприятие, посвященное Дню профилактики правонарушений
В связи с Днем профилактики правонарушений в Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан состоялся круглый стол с участием постоянного и переменного личного состава на тему «Негативные последствия разглашения сотрудниками органов внутренних дел государственных секретов».
В работе круглого стола приняли участие высококвалифицированные специалисты Министерства юстиции Республики Каракалпакстан. Значительный вклад в проведение мероприятия внесли представители престижного Каракалпакского государственного университета имени Бердаха.
Особое внимание было уделено вопросам предотвращения и противодействия разглашению государственной тайны в эпоху глобализации. Выступившие с речью представили современные методы защиты конфиденциальной информации и поделились практическим опытом.
Участники мероприятия получили не только теоретические знания, но и практические навыки работы с секретными материалами. В рамках открытого диалога были рассмотрены все интересующие вопросы, что позволило достичь максимальной эффективности обучения.
Итогом встречи стало повышение профессиональной компетентности участников и укрепление их понимания важности соблюдения режима секретности в работе органов внутренних дел.