Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazida huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni yuzasidan navbatdagi davra suhbati boʻlib oʻtdi
Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazida doimiy va oʻzgaruvchan shaxsiy tarkib orasida "Biz korrupsiyaga murosasiz munosabatdamiz" mavzusida davra suhbati oʻtkazildi.
Mazkur tadbir davomida Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti masʼullari tomonidan ishtirokchilar hozirgi globallashuv jarayonida korrupsiya va poraxoʻrlikning salbiy illatlari oldini olish va unga qarshi kurashish boʻyicha maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Bundan tashqari, qimor va tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlarning jiddiy oqibatlari, qonunchilikda koʻrilgan chora-tadbirlar va bunga qarshi kurashda xorijiy tajribalar haqida soʻz yuritildi.
Tadbir davomida tinglovchilar zarur bilim va koʻnikmalarga ega boʻlib, oʻzlarining qiziqtirgan savollariga masʼullar tomonidan javoblarni olishdi.

В Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан прошёл круглый стол, посвящённый Дню профилактики правонарушений
По случаю Дня профилактики правонарушений в Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан прошёл круглый стол на тему «Мы нетерпимы к коррупции!» с участием постоянного и переменного личного состава.
На круглом столе сотрудники Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан представили участникам обширную информацию о современных методах предотвращения и противодействия коррупции и взяточничеству в условиях глобализации.
Также в ходе обсуждения были рассмотрены серьёзные последствия распространения азартных игр, проанализированы законодательные меры, принимаемые для борьбы с этим явлением, и представлен международный опыт в данной области.
В завершение круглого стола участники получили подробные ответы на все интересующие их вопросы, что позволило углубить их знания и обменяться мнениями по обсуждаемым темам.