HUDUDLARDA PROFILAKTIK VA TARGʻIBOT TADBIRLAR OLIB BORILMOQDA
Davlat obyektlari, jismoniy va yuridik shaxslarning mol-mulklari hamda aholi xonadonlarini xavfsizligini taʼminlash borasida "Qoʻriqlash" xizmati tomonidan koʻplab tizimli ishlar olib borilmoqda. Bu esa aholi tinchligi va xotirjamligi, huquqbuzarliklar va jinoyatchilikni oldini olib jamiyatimiz farovonligini taʼminlamoqda.
Kuni kecha "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasining hududiy boʻlinmalari tomonidan viloyatlardagi aholi gavjum joylar, yirik savdo majmualari, koʻp qavatli uylar oldilari hamda koʻngilochar maskanlarida "Qoʻriqlash" xizmati afzalliklari yuzasidan targʻibot tadbirlari boʻlib oʻtdi. Uchrashuvlarda tadbirkorlik faoliyati bilan shugʻullanuvchi shaxslar va fuqarolarga qoʻriqlash xizmatining afzalliklari, xizmat koʻrsatish turlari, tariflari, yaratilayotgan imkoniyatlar va sohada hozirgi kunda foydalanilayotgan zamonaviy texnologiyalar hamda oylik toʻlovlar haqida maʼlumotlar berildi.
Yakunda oʻz xonadonlarini va tadbirkorlik obyektlarini qoʻriqqa topshirish istagini bildirgan fuqarolardan belgilangan tartibda arizalar qabul qilindi.

В РЕГИОНАХ ПРОВОДЯТСЯ ИНФОРМАЦИОННО-ПРОПАГАНДИСТСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ
Сотрудники службы «Охрана» ведут планомерную работу по обеспечению безопасности государственных объектов, имущества физических и юридических лиц, домов граждан, а также мира и спокойствия в стране, благополучия общества и, самое главное, пресечению преступлений и нарушений законности.
На днях сотрудники региональных подразделений Главного управления «Охраны» организовали информационно-пропагандистские мероприятия в районах скопления людей, крупных торговых комплексах, около многоэтажных домов и в развлекательных центрах. В ходе мероприятий граждане проинформированы о преимуществах охранных услуг, их видах, тарифах, а также о создаваемых возможностях, современных технологиях, используемых в настоящее время в системе.
В завершении мероприятий в установленном порядке оформлены заявления от граждан, изъявивших желание доверить свои дома и имущество службе «Охрана».