“Xavfsiz va sogʻlom yurt” tezkor profilaktik tadbiri doirasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish boʻyicha tizimli ishlar olib borilmoqda
"Xavfsiz va sogʻlom yurt" tezkor-profilaktik tadbiri doirasida Sirdaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi tomonidan mahallalarda jinoyatchilikning oldini olish va aholini mulkiy xavfsizligini taʼminlash maqsadida keng qamrovli targʻibot-tashviqot ishlari olib borilmoqda.
Viloyat Ichki ishlar boshqarmasi hamda "mahalla yettiligi" hamkorligida oʻtkazilgan bu kabi navbatdagi tadbirlar davomida mahallalardagi savdo va maishiy xizmat koʻrsatish hamda aholi xonadonlari, mulkiy xavfsizlikni taʼminlashning samarali choralari haqida tushuntirishlar berildi. Asosiy eʼtibor fuqarolar va tadbirkorlik subyektlarini texnik qoʻriqlash markazi tizimiga ulash, uy-joy va ish joylarini zamonaviy signalizatsiya vositalari bilan jihozlash masalalariga qaratildi. Mutasaddilar tomonidan har bir koʻcha, koʻp qavatli uylar, savdo va xizmat koʻrsatish obyektlarini zamonaviy kuzatuv kameralari, qoʻriqlov vositalari bilan jihozlash muhimligi taʼkidlandi.
Shuningdek, tadbirkorlar bilan savdo obyektlarini qoʻriqlash xizmatiga topshirish uchun shartnomalar tuzilib, ularning xavfsizligini taʼminlash maqsadida qoʻriqlashga olindi.

As part of the "Safe and Healthy Country" operational and preventive measure, systematic work is underway to curb crime and delinquency
As part of the "Safe and Healthy Country" operational and preventive measure, the Directorate of Protection of Syrdarya region is conducting large-scale awareness-raising activities aimed at curbing crime in the mahallas and ensuring the safety of citizens.
During regular similar events, held jointly with the regional Department of Internal Affairs and the Mahalla Seven, experts told citizens about effective measures to ensure the safety of homes and property of the population. At the same time, the main attention was paid to the issues of connecting citizens and business entities to the system of technical security centers, equipping housing and facilities with modern security equipment.
At the same time, the officials stressed the importance of equipping every street, multi-storey buildings, retail and service facilities with modern video surveillance cameras and alarm systems.
In addition, agreements were concluded with entrepreneurs on the transfer of retail facilities under the protection of a service that ensures their safety.