Xodimlarning maʼnaviy va madaniy saviyasini oshirish, ularning dunyoqarashi va faol hayotiy pozitsiyasini yuksaltirish maqsadida oʻtkazib kelinayotgan “Maʼnaviyat oyligi” doirasida navbatdagi keng koʻlamli tadbirlar tashkil etildi.
Jumladan, Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi hamda Qoʻriqlash boshqarmasi xodimlari va ularning oila aʼzolari uchun viloyat musiqali drama teatrida Oʻzbekiston Milliy akademik teatrining taniqli, xalq sevgan aktyorlari ishtirokida ijodiy uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbir davomida mashhur aktyorlar tomonidan teatr sanʼati, aktyorlik mahorati, milliy madaniyatimiz va maʼnaviy qadriyatlarimiz haqida fikrlar bildirildi, ularning hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashildi.
Bundan tashqari Jizzax viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi va uning hududiy boʻlimlari xodimlari hamda ularning oila-aʼzolari uchun Qoʻriqlash Departamenti ashula va raqs ansambli tomonidan konsert dasturi tashkil qilindi.
KONSERT dasturi doirasida xushovoz xonandalarning chiqishlari yigʻilganlarda oʻzgacha taassurot qoldirdi.
Ushbu tadbir xodimlarning maʼnaviy olamini boyitish, ularni madaniyat va sanʼatga yanada yaqinlashtirish, oila aʼzolari bilan mazmunli hordiq chiqarishlari uchun muhim ahamiyat kasb etdi.

В рамках «Месячника духовности» проводятся творческие встречи для сотрудников и их семей
В рамках «Месячника духовности», организованного для повышения духовного и культурного уровня сотрудников, развития их мировоззрения и активной жизненной позиции, проведены развлекательные мероприятия.
Так, для сотрудников Управления внутренних дел и Управления охраны Андижанской области, а также их семей в областном музыкально-драматическом театре состоялась творческая встреча с участием известных актёров Национального академического театра Узбекистана, которые пользуются любовью народа.
На встрече актёры поделились своими мнениями о театральном искусстве, актёрском мастерстве, национальной культуре и духовных ценностях, а также рассказали о своём жизненном опыте.
Кроме того, для сотрудников Управления охраны Джизакской области и их территориальных подразделений, а также их семей был организован концерт ансамблем Департамента Охраны. Выступления артистов произвели особое впечатление на зрителей.
Такие мероприятия способствуют обогащению духовного мира сотрудников, приобщению их к культуре и искусству, а также организации содержательного досуга.