Qoʻriqlash Departamentining Xorijiy davlatlar diplomatik vakolatxonalarini qoʻriqlash boʻyicha alohida batalonida xodimlar va ularning oila aʼzolari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Qoʻriqlash Departamentining Xorijiy davlatlar diplomatik vakolatxonalarini qoʻriqlash boʻyicha alohida batalonida xodimlar va ularning oila aʼzolari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbir davomida Qoʻriqlash Departamenti rahbariyati tomonidan xizmat faoliyatining asosiy masalalar haqida atroflicha tushunchalar, boʻlinma faoliyatida intizom va qonuniylikni mustahkamlash boʻyicha aniq tavsiyalar berildi. Yosh xodimlarni tarbiyalash, jamoada oʻzaro hamjihatlikni rivojlantirish va ijro intizomini oshirish masalalariga alohida eʼtibor qaratildi.
Xodimlar va ularning oila aʼzolarini ijtimoiy himoya qilish choralari alohida muhokama qilindi. Tadbir davomida soʻzga chiqqanlar korrupsiya, poraxoʻrlik va mansab vakolatini suiisteʼmol qilish holatlariga yoʻl qoʻyilmasligini taʼkidlab, bunday huquqbuzarliklar aniqlangan taqdirda qatʼiy jazo choralari koʻrilishi haqida ogohlantirdi.

В Отдельном батальоне по охране дипломатических представительств зарубежных государств Департамента охраны состоялась встреча руководства с сотрудниками и их семьями
В Отдельном батальоне по охране дипломатических представительств зарубежных государств Департамента охраны состоялась встреча руководства с сотрудниками и их семьями.
В ходе мероприятия руководство Департамента охраны детально рассмотрело ключевые вопросы служебной деятельности. Были даны конкретные рекомендации по укреплению дисциплины и законности в работе подразделения. Особое внимание уделили вопросам воспитания молодых сотрудников, развития взаимопонимания в коллективе и повышения исполнительской дисциплины.
Отдельно обсудили меры социальной защиты как самих сотрудников, так и членов их семей. Руководство подчеркнуло недопустимость коррупционных проявлений, взяточничества и злоупотребления служебным положением, предупредив о строгих мерах наказания в случае выявления подобных нарушений.
В рамках встречи родители сотрудников получили исчерпывающие ответы на все интересующие их вопросы.
Такие мероприятия способствуют повышению ответственности личного состава, формированию здоровой атмосферы в коллективе и укреплению чувства профессиональной принадлежности к системе государственной службы.