XORAZM VILOYATIDA HARBIY XIZMATCHI, XODIMLAR VA ULARNING OILA AʼZOLARI UCHUN KONSERT DASTURI TASHKIL ETILDI
Oʻzbekiston Respublikasi Filarmoniyasi Xorazm viloyati boʻlinmasi tomonidan Xorazm viloyatida xizmat olib borayotgan harbiy xizmatchilar, davlat xodimlari va ularning oila aʼzolari uchun bayramona konsert dasturi tashkil etildi. Unda Milliy gvardiya Xorazm viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari va ularning oila aʼzolari xam ishtirok etishdi. Konsertning asosiy maqsadi — Vatanimiz va fuqarolarimiz xavfsizligi taʼminlashdek sharafli vazifani bajarayotgan xodimlar hamda ularning oila aʼzolarini madaniy xordiq olishlarini taʼminlashdan iborat.
KONSERT dasturi "Qalblarda Vatan madhi" shiori ostida oʻtkazildi va unda Filarmoniyaning isteʼdodli xonandalari Vatanni ulugʻlovchi kuy qoʻshiqlari bilan ishtirok etdi. Bu tadbir harbiy xizmatchilar va ularning oila aʼzolarining ruhiy va maʼnaviy quvvatlanishiga xizmat qildi. Shoirona va maʼnaviy jihatdan yuksak musiqalar orqali ishtirokchilarning milliy gʻururi va Vatanga boʻlgan muhabbati yanada kuchaytirildi.
Har bir ijro, har bir sado Vatanga boʻlgan muhabbat va ehtiromni koʻrsatib, toʻliq maʼnaviy quvvat va ehtiyojni qondirishga xizmat qildi. Bu koʻrgazmali konsert, albatta, harbiy xizmatchilarga oʻziga xos ragʻbatlantirish vositasi boʻlib xizmat qiladi va ularning kelgusi faoliyatiga oʻziga xos kuch baxsh etadi.

A CONCERT PROGRAM FOR MILITARY PERSONNEL, EMPLOYEES AND THEIR FAMILIES HAS BEEN ORGANIZED IN THE KHOREZM REGION
The Khorezm regional branch of the Philharmonic Society of the Republic of Uzbekistan organized a festive concert program for the military personnel of the National Guard Department for the region, employees of the Directorate of "Protection", as well as their families. The main purpose of the concert is to organize meaningful leisure activities for employees and their families who perform the honorable task of ensuring the safety of our Homeland and citizens.
The concert program was held under the slogan "The anthem of the Motherland in the hearts." Talented Philharmonic artists took part in it and performed songs glorifying and praising the Motherland. This event served to strengthen national pride and love for the Motherland in the hearts of the audience.
Each performance, each sound showed love and respect for the Motherland, and contributed to the full satisfaction of spiritual needs.