25 oktabr – Ichki ishlar organlari xodimlari kuni munosabati bilan Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasi birinchiligi uchun voleybol boʻyicha musobaqa boʻlib oʻtdi.
Musobaqada respublikaning barcha shahar va tumanlaridan Qoʻriqlash boʻlimlari xodimlaridan tashkil topgan 11 ta jamoa ishtirok etdi. Murosasiz kechgan bellashuvlarning yakuni boʻyicha Nukus shaharlararo Qoʻriqlash boʻlimi jamoasi uchinchi oʻrinni, Moʻynaq tumani Qoʻriqlash boʻlimi jamoasi ikkinchi oʻrinni va faxrli birinchi oʻrinni esa Qoraoʻzak tumanlararo Qoʻriqlash boʻlimi jamoasi egalladi.
Turnir gʻoliblari Qoʻriqlash boshqarmasi rahbariyatining munosib mukofotlari – medallar, diplomlar va qimmatbaho sovgʻalar bilan taqdirlandi.
Ushbu musobaqa nafaqat eng kuchli jamoalarni aniqlashga, balki turli qoʻriqlash boʻlimlari xodimlari oʻrtasida doʻstona aloqalarni mustahkamlashga yordam berdi. Bunday sport tadbirlari huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari oʻrtasida sogʻlom turmush tarzini shakllantirish, ularning kasbiy mahoratini oshirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

In honor of the Day of Law Enforcement Officers, which is celebrated on October 25, volleyball competitions were held for the championship of the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan.
11 teams participated in the competition — representatives of security departments from all cities and districts of the republic.
The team of Karauzyak interdistrict Department of Protection won in a hard-fought battle. The silver medalists were athletes from Muynak district. The team of Nukus Inter-city Department of Protection won the bronze medals.
The winners of the tournament received well—deserved awards - medals, diplomas and valuable gifts from the management of the Security Department.
The competitions contributed not only to identifying the strongest teams, but also to strengthening friendly ties between employees of various security departments. Such sports events play an important role in shaping a healthy lifestyle among law enforcement officers and contribute to improving their professional skills.