ANDIJONDA “YOSH GVARDIYACHI” HARBIY-SPORT MUSOBAQASINING VILOYAT BOSQICHI BOʻLIB OʻTDI
Oʻquvchi yoshlarni Vatanga muhabbat, harbiy burchga sadoqat ruhida tarbiyalash, ular orasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish, qolaversa, tashabbuskor, shijoatli yoshlarni birlashtirish, ularning intellektual va ijodiy salohiyatini roʻyobga chiqarish maqsadida Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasida "Qoʻriqlash" boshqarmasi, Yoshlar agentligi, Yoshlar ittifoqi hamda viloyat Maktab va maktabgacha taʼlim boʻlimi bilan hamkorlikda “Yosh gvardiyachi” harbiy-sport musobaqasining viloyat bosqichi boʻlib oʻtdi.
Musobaqada tumanlarda gʻoliblikni qoʻlga kiritgan jami 16 ta jamoa ishtirok etib, 10 ta shart asosida bellashdilar. Qizgʻin va murosasiz kechgan musobaqaning yakuniy natijalariga koʻra 3 oʻrin Buloqboshi tumani 55 IDUMning “Vatanparvarlar” jamoasi, 2 oʻrin Asaka tumani 25 IDUMning “Boburiylar” jamoasi, faxrli 1 oʻrinni esa Boʻston tumani 48 IDUMning “Temurbeklar” jamoasi qoʻlga kiritib, musobaqaning respublika bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.
Gʻoliblar tashkilotchilar tomonidan medal, diplom va qimmatbaho sovgʻalar bilan taqdirlandilar. Bundan tashqari musobaqada oʻzini hamjihatligi, intizomliligi, saf tayyorgarligi hamda bilimdonligi bilan ajralib turgan jamoalarga turli nominatsiyalar boʻyicha diplomlar topshirildi.

THE REGIONAL STAGE OF THE MILITARY SPORTS COMPETITION "YOSH GVARDIYACHILAR" TOOK PLACE IN ANDIJAN
In order to educate schoolchildren in the spirit of love for the Motherland, devotion to military duty, promotion of a healthy lifestyle among them, as well as education of enterprising, ambitious youth who are able to take responsibility for the future of our country, in the National Guard Department for Andijan region, together with the Directorate of "Protection", the Agency for Youth Affairs, the Youth Union and The regional department of preschool and school education organized the regional stage of military sports competitions "Yosh gvardiyachilar".
16 teams took part in the competition, which fought for victory in 10 different stages. According to the results, the places were arranged as follows: the 3rd place was taken by the Patriots team from Bulakbashi district, the 2nd place was taken by the Boburilar team from Asaka district, and the honorable 1st place was taken by the Temurbeklar team from Buston district.
The winners were awarded with medals, diplomas and valuable gifts from the organizers. In addition, diplomas were awarded to teams that distinguished themselves by consistency, discipline, and professional training.