MILLIY GVARDIYA MINTAQAVIY O‘QUV MARKAZLARIDA TINGLOVCHILAR NAVBATDAGI O‘QUV KURSLARINI YAKUNLADILAR
Mamlakatimizda shaxs, jamiyat va davlatga tegishli obyektlarni, jismoniy va yuridik shaxslarni mol-mulklarini ishonchli qo‘riqlashni takomillashtirish uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi "Qo‘riqlash" bosh boshqarmasi faoliyatini samarali tashkil etish maqsadida xodimlarning kasbiy mahoratlari oshirilib kelinmoqda.
Jumladan, kuni kecha Milliy gvardiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent, Jizzax, Farg‘ona mintaqaviy o‘quv markazlarida 288 soatli boshlang‘ich tayyorlash o‘quv rejasi va dasturi asosida “Qo‘riqlash” bosh boshqarmasi safdorlar tarkibida xizmat qilayotgan xodimlar o‘qitildi.
Shuningdek, 48 soatli qayta tayyorlash o‘quv rejasi va dasturi asosida ham bir guruh tinchlik posbonlari o‘quv kursini muvaffaqiyatli tamomlab, ularga tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi.
O‘quv yig‘ini davomida o‘qish va jamoat ishlarida faol ishtiroki hamda tengdoshlariga o‘rnak ko‘rsatgan tinglovchilar faxriy yorliq bilan taqdirlandi.
Tadbirda so‘z olganlar tinglovchilarga tarixiy, ma’naviy va siyosiy nuqtai nazardan katta ahamiyatga ega bo‘lgan oriyatini g‘urur va sadoqatini hamma narsadan ustun qo‘yadigan yigitlik sha’ni, oru nomusini o‘rtaga qo‘yib, o‘z zimmasidagi mas’uliyatli va sharafli vazifani ado etishga bel bog‘lab ahdu paymon qilish marosimi ekanligini ta’kidlab o‘tdi.

TRAINEES HAVE COMPLETED REGULAR TRAINING COURSES AT THE REGIONAL TRAINING CENTERS OF THE NATIONAL GUARD
In order to create the necessary conditions for increasing reliable protection of objects of citizens, society and state, property of individuals and legal entities, as well as effective organization of activities of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the professional skills of employees are regularly strengthened.
In particular, recently in Tashkent, Jizzak, Fergana, as well as in the Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Karakalpakstan, ordinary officers of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Uzbekistan have been trained on the basis of 288-hour curriculum and initial training program.
In addition, the guards completed training courses on the basis of a 48-hour curriculum and retraining program and were ceremonially awarded certificates.
The trainees who showed active participation in studies and social work and set an example for their compatriots were awarded certificates of merit.
Speakers at the award ceremony emphasized that regular improvement and consolidation of professional skills is of great importance in organizing effective and quality activities of the system.