MILLIY GVARDIYA MINTAQAVIY O‘QUV MARKAZLARIDA TINGLOVCHILAR NAVBATDAGI O‘QUV KURSLARINI YAKUNLADILAR
Mamlakatimizda shaxs, jamiyat va davlatga tegishli obyektlarni, jismoniy va yuridik shaxslarni mol-mulklarini ishonchli qo‘riqlashni takomillashtirish uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi "Qo‘riqlash" bosh boshqarmasi faoliyatini samarali tashkil etish maqsadida xodimlarning kasbiy mahoratlari oshirilib kelinmoqda.
Jumladan, kuni kecha Milliy gvardiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent, Jizzax, Farg‘ona mintaqaviy o‘quv markazlarida 288 soatli boshlang‘ich tayyorlash o‘quv rejasi va dasturi asosida “Qo‘riqlash” bosh boshqarmasi safdorlar tarkibida xizmat qilayotgan xodimlar o‘qitildi.
Shuningdek, 48 soatli qayta tayyorlash o‘quv rejasi va dasturi asosida ham bir guruh tinchlik posbonlari o‘quv kursini muvaffaqiyatli tamomlab, ularga tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi.
O‘quv yig‘ini davomida o‘qish va jamoat ishlarida faol ishtiroki hamda tengdoshlariga o‘rnak ko‘rsatgan tinglovchilar faxriy yorliq bilan taqdirlandi.
Tadbirda so‘z olganlar tinglovchilarga tarixiy, ma’naviy va siyosiy nuqtai nazardan katta ahamiyatga ega bo‘lgan oriyatini g‘urur va sadoqatini hamma narsadan ustun qo‘yadigan yigitlik sha’ni, oru nomusini o‘rtaga qo‘yib, o‘z zimmasidagi mas’uliyatli va sharafli vazifani ado etishga bel bog‘lab ahdu paymon qilish marosimi ekanligini ta’kidlab o‘tdi.

СЛУШАТЕЛИ ОКОНЧИЛИ ОЧЕРЕДНЫЕ ОБУЧАЮЩИЕ КУРСЫ В РЕГИОНАЛЬНЫХ УЧЕБНЫХ ЦЕНТРАХ НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ
В целях создания необходимых условий для повышения надежной охраны объектов граждан, общества и государства, собственности физических и юридических лиц, а также эффективной организации деятельности Главного управления «Охраны» Национальной гвардии Республики Узбекистан регулярно закрепляются профессиональные навыки сотрудников.
В частности, на днях в Ташкентском, Джизакском, Ферганском, а также в Региональном учебном центре Национальной гвардии Республики Каракалпакстан рядовые-сотрудники Главного управления «Охраны» прошли обучение на основе 288-часового учебного плана и программы начальной подготовки.
Кроме того, стражи порядка окончили обучающие курсы на основе 48-часового плана и программы переподготовки и были торжественно награждены сертификатами.
Слушатели, проявившие активное участие в учебе и общественной работе, а также подавшие пример своим соотечественникам, награждены почетными грамотами.
Выступившие на церемонии награждения с речью подчеркнули, что регулярное повышение и закрепление профессиональных навыков имеет огромное значение в организации эффективной и качественной деятельности системы.