Toshkent amaliy fanlar universitetining talabalari uchun “Qo‘riqlash” bosh boshqarmasiga sayohat tashkil etildi
Talabalar dastlab uzoq yillik "Qo‘riqlash" xizmatining rivojlanish tarixi, sohaga oid eksponatlar hamda ko‘rgazmali buyumlar bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, yigit-qizlarni ishonchli qo‘riqlashni ta’minlovchi, zamonaviy texnik vositalar bilan tanishtirish maqsadida integrallashgan uskunalar, qo‘riqlash jamlanmalari o‘rin olgan namoyishlar xonasiga ham tashrifi tashkil etildi.
Ertamiz egalarining "Qo‘riqlash" xizmati haqidagi bilimlarini oshirish, soha xodimlarining mashaqqatli mehnati, uning taraqqiy etish davri haqida tushunchalar berildi.

A trip to the Main Directorate of "Protection" was organized for students of the Tashkent University of Applied Sciences
The students got acquainted with the history of the formation and development of the Protection service, demonstration devices and exhibits.
Then, in order to familiarize boys and girls with modern technical means that provide reliable security, they visited the showroom where the equipment and security systems are stored.
At the end of the trip, answers to students' questions were given, as well as the hard work of the service staff was noted.