TEATR - MAʼNAVIYAT OʻCHOGʻI
Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan xodimlar maʼnaviyatini yanada yuksaltirish, ularda vatanparvarlik va shukronalik tuygʻularini mustahkamlash hamda boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida poytaxtimizda joylashgan Abror Hidoyatov nomidagi oʻzbek davlat drama teatriga tashrif tashkil etildi.
Tomoshabinlarga Shaxodat Isaxonova asari asosida sahnalashtirilgan “Tanovor” spektakli namoyish etildi. Art etno-folklor yoʻnalishida sahnalashtirilgan mazkur spektaklda bugungi kunda dunyo madaniyatiga intilish jarayoni faollashgan bir davrda milliy urf-odatlarni koʻz qorachiqdek saqlayotgan, oqibat, diyonat, insof, adolat kabi insoniylik fazilatlari bilan barchaga oʻrnak boʻlayotgan mard, tanti va sodda, oqkoʻngil zamondoshlarimizning boy maʼnaviy olami koʻrsatib beriladi.
Spektaklda allalar, yallalar, laparu termalar, yor-yoru, oʻlanlar kuylanadi. Mahoratli aktyorlar ijrosi esa tomoshabinni beixtiyor oʻziga tortadi. Bejizga maʼrifatparvar Mahmudxoʻja Bexbudiy "Teatr-bu ibratxonadir" deya taʼrif bermagan. Haqiqatdan ham teatr ibrat va maʼnaviyat maskani. Bu kabi maskanlariga muntazam ravishda tashrif buyurish xodimlarning oʻz xizmat vazifasiga boʻlgan sadoqati va mehrini oshirib, vatanga va xalqqa sadoqat bilan xizmat qilishda muhim ahamiyat kasb etadi.

ТЕАТР – ОЧАГ ДУХОВНОСТИ
В целях дальнейшего повышения морального духа сотрудников, укрепления чувств патриотизма, а также организации содержательного досуга Управление «Охраны» города Ташкента организовало поход в Узбекский государственный драматический театр имени Аброра Хидоятова, расположенный в столице.
Зрителям был показан спектакль «Тановор» по произведению Шаходат Исахановой. В этом спектакле, поставленном в направлении художественного этно-фольклора, раскрывается богатый духовный мир наших смелых, добросердечных современников, которые хранят национальные традиции как зеницу ока, а также обладают такими качествами, как честность и справедливость.
Игра умелых актеров невольно затянула каждого зрителя. Недаром наш великий предок Махмудходжа Бехбуди твердил: «Театр – это очаг духовности». Действительно, театр – это место обучения и духовности, и регулярное посещение подобных мест повышает продуктивность сотрудников.