Navoiy viloyatida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari oʻrtasida oʻtkazilgan mini-futbol boʻyicha musobaqada "Qoʻriqlash" boshqarmasi jamoasi faxrli 1 oʻrinni egalladi
Bugungi kunda mamlakatimiz kuch tuzilmalari harbiy xizmatchi va xodimlarning jismoniy va jangovar tayyorgarliklarini oshirish hamda sportga keng jalb qilish maqsadida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Navoiy viloyatida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari oʻrtasida sportning mini-futbol turi boʻyicha oʻtkazilgan musobaqa ham mazkur ishlarning mantiqiy davomi boʻldi. Bellashuvlarda barcha jamoalar ishtirokchilari oʻz kuchlarini sinab koʻrib, gʻoliblik uchun mashgʻulotlarda olingan koʻnikmalarini musobaqalarda namoyon etishdi. Musobaqani malakali hakamlar odilona baholab borishdi.
Yakuniy natijalarga koʻra faxrli 1 oʻrinni Milliy gvardiya Navoiy viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi jamoasi qoʻlga kiritdi. Gʻolib va sovrindorlarga diplom, medal va esdalik sovgʻalari hamda kubok topshirildi.

The team of the Directorate of "Protection" took the honorable 1st place in the mini-football competition among law enforcement officers of Navoi region
Today, systematic work is being carried out to improve the level of physical and combat training of servicemen and employees of our country, to widely involve them in sports.
Thus, a vivid example of such work is the mini-football competition among law enforcement agencies of Navoi region. In the competition absolutely every team showed incredible zeal to win and demonstrated the skills acquired in training. The competitions were fairly evaluated by qualified judges.
According to the results of spectacular games, the team of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Navoi region won the honorable 1st place. The winners and prize-winners were awarded diplomas, medals, memorable gifts and cups from the organizers.