“IQTIDOR” LOYIHASI AMALDA
O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondonligi, Yoshlar ishlari agentligi, maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi bilan hamkorlikda Jizzax viloyati Zomin tumanida joylashgan “Zomin” bolalar oromgohida "Iqtidor" loyihasi o‘tkazildi.
Loyiha doirasida 150 nafar respublika miqyosidagi oilaviy bolalar uylarida tarbiyalanayotgan va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan maktab bitiruvchi sinf o‘quvchilari qamrab olinib, 5 kun davomida kasbga yo‘naltirish, hunar o‘rganish, sport, psixologik, ilmiy hamda jamiyatda o‘z o‘rniga ega bo‘lish yo‘nalishlari bo‘yicha treninglar va mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Ushbu ezgu tashabbusning so‘ngi kunida o‘zini mashg‘ulotlarda ko‘rsata olgan ishtirokchilar mutasaddilar tomonidan taqdirlandilar. Kunning so‘ngida oromgoh maydonida bolajonlar uchun Jizzax viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi tomonidan kamondan otish sport musobaqasi, qo‘l jangi chiqishlari va konsert dasturi namoyish etildi.

ПРОЕКТ «ТАЛАНТ» НА ПРАКТИКЕ
Командование Национальной гвардии Республики Узбекистан совместно с Агентством по делам молодежи и Министерством дошкольного и школьного образования организовали в детском лагере «Заамин», расположенном в Зааминском районе Джизакской области, мероприятие в рамках проекта «Талант».
Проект сплотил 150 учащихся выпускных классов, воспитывающихся в семейных детских домах республики и лишенных родительской опеки. В течение 5 дней проводились тренинги и мероприятия по профессиональной ориентации, спорту, психологии, науке, а также поиску места в обществе.
В ходе завершающего дня данного проекта организаторы наградили участников, отличившихся активностью. Помимо этого сотрудники Управления «Охраны» Джизакской области организовали  соревнования по стрельбе из лука, демонстрационные выступления по рукопашному бою, а также концертную программу.