OʻTGAN DAVR SARHISOBI HAMDA KELGUSI REJALAR BELGILAB OLINDI
Barchamizga maʼlumki, huquqni muhofaza qiluvchi organ tizimlarida intizom buzilish holatlarini oldini olish galdagi ustuvor vazifalardan biri hisoblanadi. Kuni kecha Xorazm viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Milliy gvardiya markaziy devoni va "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi masʼul xodimlari ishtirokida barcha shaxsiy tarkib bilan videoselektor tarzida xizmat intizomi va qonunchilik yuzasidan uchrashuv oʻtkazildi.
Tadbirda dastlab bugungi kundagi qonunchilikdagi oʻzgarishlar hamda sohaga kirib kelayotgan yangiliklar xususida maʼlumotlar berilib, shaxsiy tarkib tomonidan belgilangan talablar asosida xizmatni tashkillashtirish yuzasidan taklif va tavsiyalar berib oʻtildi.
Shuningdek, bugungi kunda xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilayotgan kamchiliklar, ushbu kamchiliklarni keltirib chiqaruvchi omillarga toʻxtalib, mazkur salbiy holatlarni oldini olish uchun qaysi jihatlarga eʼtibor qaratish zarurligi taʼkidlab oʻtildi. Shu bilan birga Milliy gvardiya xodimining namunali obrazini shakllantirish uchun barcha boʻgʻindagi rahbarlar birdek javobgar ekanligiga alohida eʼtibor qaratildi.

THE RESULTS AND PLANS HAVE BEEN SUMMED UP
As you know, the suppression of disciplinary violations in the system of law enforcement agencies is one of the priorities. The other day, the responsible employees of the Central Apparat of the National Guard and the Main Directorate of "Protection" organized a meeting in the format of a video selector with the personnel of the Directorate of "Protection" of Khorezm region.
The event provided information about changes and innovations in legislation, as well as suggestions and recommendations on the organization of the service based on the requirements of employees.
In addition, mistakes made by employees were noted, as well as the factors causing them were discussed. The importance of preventing such negative situations is emphasized. At the end of the meeting, the responsible persons mentioned that absolutely every employee and manager is equally responsible for the formation of an exemplary image of an officer of the National Guard.