OʻTGAN DAVR SARHISOBI HAMDA KELGUSI REJALAR BELGILAB OLINDI
Barchamizga maʼlumki, huquqni muhofaza qiluvchi organ tizimlarida intizom buzilish holatlarini oldini olish galdagi ustuvor vazifalardan biri hisoblanadi. Kuni kecha Xorazm viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Milliy gvardiya markaziy devoni va "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi masʼul xodimlari ishtirokida barcha shaxsiy tarkib bilan videoselektor tarzida xizmat intizomi va qonunchilik yuzasidan uchrashuv oʻtkazildi.
Tadbirda dastlab bugungi kundagi qonunchilikdagi oʻzgarishlar hamda sohaga kirib kelayotgan yangiliklar xususida maʼlumotlar berilib, shaxsiy tarkib tomonidan belgilangan talablar asosida xizmatni tashkillashtirish yuzasidan taklif va tavsiyalar berib oʻtildi.
Shuningdek, bugungi kunda xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilayotgan kamchiliklar, ushbu kamchiliklarni keltirib chiqaruvchi omillarga toʻxtalib, mazkur salbiy holatlarni oldini olish uchun qaysi jihatlarga eʼtibor qaratish zarurligi taʼkidlab oʻtildi. Shu bilan birga Milliy gvardiya xodimining namunali obrazini shakllantirish uchun barcha boʻgʻindagi rahbarlar birdek javobgar ekanligiga alohida eʼtibor qaratildi.

ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ И ПЛАНЫ
Как известно, пресечение дисциплинарных нарушений в системе правоохранительных органов является одной из приоритетных задач. На днях ответственные сотрудники Центрального аппарата Национальной гвардии и Главного управления «Охраны» организовали встречу в формате видеоселектора с личным составом Управления «Охраны» Хорезмской области.
На мероприятии представлена информация об изменениях и нововведениях в законодательстве, а также даны предложения и рекомендации по организации службы исходя из требований, предъявляемых сотрудниками.
Кроме того, отмечены ошибки, допущенные сотрудниками, а также обсуждены вызывающие их факторы. Подчеркнута важность недопущение подобных негативных ситуаций. В завершение встречи ответственные лица упомянули, что за формирование образцового имиджа офицера Национальной гвардии в равной степени несет ответственность абсолютно каждый сотрудник и руководитель.