Qoʻriqlash xizmati — tinch va osuda hayot kafolati
Bugungi kunda yurtimizda tinchlik va osoyishtalikni taʼminlash, mulkdorlarning shaxsiy hamda moddiy boyliklarini muhofaza qilish masalasi alohida ahamiyat kasb etmoqda. Shu nuqtayi nazardan, qoʻriqlash xizmatlaridan foydalanish nafaqat ehtiyoj, balki hayotiy zaruratga aylanib bormoqda.
Shu munosabat bilan, Qoʻriqlash xodimlari tomonidan aholi va tadbirkorlar oʻrtasida qoʻriqlash xizmatlarining afzalliklarini tushuntirish maqsadida muntazam ravishda keng qamrovli targʻibot-tashviqot ishlari amalga oshirilmoqda.
Navbatdagi bunday tadbirlar Andijon hamda Samarqand viloyatlarida tashkil etildi. Tadbirlar doirasida Qoʻriqlash xizmati mutasaddilari fuqaro va tadbirkorlar bilan uchrashib, ularga mulkiy jinoyatlarning oldini olish, xavfsizlikni taʼminlash, huquqbuzarliklarga qarshi kurashish hamda mulkni samarali muhofaza qilish boʻyicha amaliy tavsiyalar berdilar.
Shuningdek, savdo obyektlarini qoʻriqlashga olish tartibi, “Tashvish tugmachalari”ning foydasi, tezkor harakatlanuvchi guruhlar faoliyati, zamonaviy signalizatsiya vositalarining ishlash tartibi boʻyicha malakali mutaxassislar tomonidan atroflicha tushuntirishlar berildi.
Tadbirkorlarga yanada qulaylik yaratish maqsadida joyning oʻzida arizalar qabul qilinib, shartnomalar tuzildi.
Qoʻriqlash xizmati — bu nafaqat mulk muhofazasi, balki har bir fuqaro uchun tinch va osuda hayot kafolatidir. Shu sababli, oʻz mulki va xavfsizligini taʼminlashni istagan har bir fuqaro hamda tadbirkor qoʻriqlash xizmati bilan hamkorlik qilishga intilishi maqsadga muvofiqdir.
Ayni paytda bunday targʻibot-tashviqot ishlari respublikamizning barcha tuman va shaharlarida izchil davom ettirilmoqda.

Служба охраны – гарантия мирной и спокойной жизни
Сегодня в нашей стране вопросы обеспечения мира и спокойствия, защиты личных и материальных ценностей граждан приобретают особую значимость. В этих условиях использование охранных услуг становится не только потребностью, но и жизненной необходимостью.
Сотрудники Департамента Охраны при МВД на регулярной основе проводят масштабную информационно-разъяснительную работу среди населения и предпринимателей. Цель таких мероприятий — донести до каждого важность охранных услуг и их роль в обеспечении безопасности.
Таким образом, на днях подобные мероприятия прошли в Андижанской и Самаркандской областях. В ходе встреч представители Службы охраны провели для граждан и предпринимателей консультации, направленные на повышение уровня безопасности. Участники получили практические рекомендации по предотвращению имущественных преступлений, защите собственности и действиям в чрезвычайных ситуациях.
Кроме того, специалисты подробно разъяснили порядок взятия объектов под охрану, преимущества использования современных средств связи и сигнализации, а также работу групп быстрого реагирования. Особое внимание было уделено вопросам личной безопасности и методам защиты имущества.
Служба охраны — это не просто охрана имущества, а надежная гарантия мирной и спокойной жизни каждого гражданина. Сотрудничество с охранными службами позволяет обеспечить безопасность и уверенность в завтрашнем дне.
В настоящее время агитационно-пропагандистская работа активно продолжается во всех районах и городах республики. Сотрудники Департамента Охраны стремятся донести до каждого важность своевременного обращения за охранными услугами и их неоценимую роль в обеспечении безопасности и спокойствия граждан.