YOSHLARNING MUAMMOLARI O‘RGANILMOQDA
Kuni kecha Sirdaryo viloyati musiqali drama teatrida viloyat bo‘yicha Milliy gvardiya boshqarmasi boshlig‘i hamda tuman-shahar “Qo‘riqlash” bo‘limlari boshliqlariga biriktirilgan yoshlar ishtirokida “Yoshlar bilan ishlash tizimida yangicha yondashuv joriy etamiz” shiori ostida ochiq muloqot tashkil etildi.
Unda Sirdaryo viloyati bo‘yicha Milliy gvardiya boshqarmasi va "Qo‘riqlash" boshqarmasi, Guliston harbiy prokuraturasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi viloyat kengashi, "Agrobank" ATB Sirdaryo viloyati boshqarmasi mas’ul xodimlari ishtirok etishdi.
Davra suhbati davomida yoshlar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga hamda hayotda uchrayotgan muammolari bilan o‘rtoqlashib, yechimini topishda qiyinchilik tug‘dirayotgan muammolari rahbarlar tomonidan o‘rganilib amaliy yordam berilishi belgilab olindi.
Yoshlardan asosan uy-joy, kredit olish, tibbiy xizmat, order olish, ishga kirish, kadastr, ta’lim bo‘yicha savollar kelib tushdi. Boshqa yoshlarning ham yechimini topishda qiyinchilik tug‘dirayotgan muammolari va ularni hal etishdagi to‘siqlar hamda ularning muammolari yechimini ahvoli ham muhokamalar markazida bo‘ldi.
Har bir yigit-qizning muammolari yechimi bo‘yicha qonuniy tushunchalar berib o‘tilib, bularni tizimli hal qilish bo‘yicha mutasaddi tashkilot vakillariga vazifalar belgilab berildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan davra suhbati so‘ngida yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish va madaniy hordik olishlari uchun Sirdaryo viloyati musiqali drama teatri xonandalari tomonidan konsert dasturi ham tashkil etildi. Ushbu konsert dasturi yoshlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

ИЗУЧАЮТСЯ ПРОБЛЕМЫ МОЛОДЕЖИ
На днях в музыкально-драматическом театре Сырдарьинской области состоялся открытый диалог под лозунгом «Внедрим новый подход в систему работы с молодежью» с участием руководителей Управления Национальной гвардии по области, а также районных и городских отделов «Охраны».
На мероприятии присутствовали сотрудники Управления Национальной гвардии и Управления «Охраны», Гулистанской военной прокуратуры, областного Совета Союза молодежи Узбекистана, Сырдарьинского областного управления АКБ «Агробанк».
В ходе круглого стола молодежь поделилась интересующими вопросами и проблемами. Лидерам поручено изучить и оказать практическую помощь в решении проблем подрастающего поколения.
На мероприятии прозвучали вопросы о жилье, получении кредита, медицинском обслуживании, получении доверенности, устройстве на работу, кадастре, образовании. В центре дискуссий оказались и другие проблемы.
В завершение встречи зрителям представили концертную программу, организованную артистами музыкально-драматического театра Сырдарьинской области с целью организации содержательного досуга и культурного отдыха молодежи. Концертная программа подарила молодежи незабываемые впечатления.