YOSHLARNING MUAMMOLARI O‘RGANILMOQDA
Kuni kecha Sirdaryo viloyati musiqali drama teatrida viloyat bo‘yicha Milliy gvardiya boshqarmasi boshlig‘i hamda tuman-shahar “Qo‘riqlash” bo‘limlari boshliqlariga biriktirilgan yoshlar ishtirokida “Yoshlar bilan ishlash tizimida yangicha yondashuv joriy etamiz” shiori ostida ochiq muloqot tashkil etildi.
Unda Sirdaryo viloyati bo‘yicha Milliy gvardiya boshqarmasi va "Qo‘riqlash" boshqarmasi, Guliston harbiy prokuraturasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi viloyat kengashi, "Agrobank" ATB Sirdaryo viloyati boshqarmasi mas’ul xodimlari ishtirok etishdi.
Davra suhbati davomida yoshlar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga hamda hayotda uchrayotgan muammolari bilan o‘rtoqlashib, yechimini topishda qiyinchilik tug‘dirayotgan muammolari rahbarlar tomonidan o‘rganilib amaliy yordam berilishi belgilab olindi.
Yoshlardan asosan uy-joy, kredit olish, tibbiy xizmat, order olish, ishga kirish, kadastr, ta’lim bo‘yicha savollar kelib tushdi. Boshqa yoshlarning ham yechimini topishda qiyinchilik tug‘dirayotgan muammolari va ularni hal etishdagi to‘siqlar hamda ularning muammolari yechimini ahvoli ham muhokamalar markazida bo‘ldi.
Har bir yigit-qizning muammolari yechimi bo‘yicha qonuniy tushunchalar berib o‘tilib, bularni tizimli hal qilish bo‘yicha mutasaddi tashkilot vakillariga vazifalar belgilab berildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan davra suhbati so‘ngida yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish va madaniy hordik olishlari uchun Sirdaryo viloyati musiqali drama teatri xonandalari tomonidan konsert dasturi ham tashkil etildi. Ushbu konsert dasturi yoshlarga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

THE PROBLEMS OF YOUTH ARE BEING STUDIED
The other day, an open dialogue was held at the musical and drama theater of Syrdarya region under the slogan "Let's introduce a new approach to the system of work with youth" with the participation of the heads of the National Guard Department for the region, districts and cities departments of "Protection".
The event was attended by employees of the National Guard Department and the Directorate of "Protection", the Gulistan Military Prosecutor's Office, the regional Council of the Youth Union of Uzbekistan, the Syrdarya regional department of the Agrobank.
During the round table, the youth shared their questions and problems. The leaders were instructed to study and provide practical assistance in solving the problems of the younger generation.
At the event, questions were raised about housing, obtaining a loan, medical care, obtaining a power of attorney, employment, cadastre, education. Other issues were also at the center of the discussions.
At the end of the meeting, the audience was presented with a concert program organized by the artists of the musical and drama theater of Syrdarya region in order to organize meaningful leisure and cultural recreation for young people. The concert program gave the youth an unforgettable experience.