DAVLAT BAYROGʻI – VATAN TIMSOLI!
Oʻzbekiston Respublikasi davlat bayrogʻi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan Xorijiy davlatlar diplomatik vakolatxonalarini qoʻriqlash boʻyicha alohida bataloni shaxsiy tarkibi ishtirokida «Muqaddasdir Vatan bayrogʻi!» shiori ostida ma‘naviy-maʼrifiy uchrashuv oʻtkazildi.
Uchrashuv davomida Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan jurnalist, siyosiy sharhlovchi, "Shuhrat" medali sohibi Q.Karimbekov ishtirok etib, Oʻzbekiston Respublikasi davlat bayrogʻining oʻziga xos tarixi va mazmun-mohiyati toʻgʻrisida soʻzlab, kelgusida bayrogʻimizni jahon miqyosida yuksaklarga koʻtarish maqsadida barchamiz munosib hissamizni qoʻshishimiz lozimligini taʼkidlab oʻtdi.
Tadbir yakunida davlatimiz bayrogʻi qabul qilingan sanaga bagʻishlangan videorolik namoyish etilib, ishtirokchilar oʻzlarining qiziqtirgan savollariga batafsil javob olishdi.

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ФЛАГ – СИМВОЛ РОДИНЫ!
По случаю 32-й годовщины со дня утверждения Государственного флага Республики Узбекистан состоялась духовно-просветительская встреча под лозунгом «Свят флаг Родины» с участием личного состава Отдельного батальона по охране дипломатических представительств зарубежных государств.
В ходе встречи журналист, политический обозреватель, обладатель медали «Шухрат» К.Каримбеков рассказал об истории Государственного флага Республики Узбекистан, а также о значении его цветов. Кроме того, подчеркнул, что каждый должен уважать символы страны, стремиться внести свой вклад в её развитие.
В завершение мероприятия презентован видеоролик, посвященный утверждению флага нашей страны, после чего участники получили подробные ответы на интересующие вопросы.