MUHOKAMA MARKAZIDA XIZMAT INTIZOMI MASALALARI
"Qoʻriqlash" saflarida xizmat qilayotgan xodimlarning xizmat intizomini yanada mustahkamlash, ular orasida huquqbuzarliklar sodir etilishining oldini olish va ularning huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida Milliy gvardiya Fargʻona viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda viloyat Din ishlari boʻyicha qoʻmita aʼzolari, Fargʻona harbiy prokuraturasi masʼullari hamda Fargʻona shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi shaxsiy tarkibi ishtirok etdi.
Tadbirda soʻzga chiqqanlar tomonidan huquqbuzarliklarga qarshi kurashish, korrupsion holatlarning oldini olish hamda virtual olamda avj olayotgan tavakkalchilikka asoslangan turli oʻyinlarning ayanchli yakuni kabi dolzarb mavzular haqida soʻz bordi. Shaxsiy tarkib orasidagi muammolarni oʻrganish, ularni erta aniqlash hamda bartaraf etish maqsadida masʼullarga zaruriy koʻrsatmalar ham berildi.
2023 yil davomida yoʻl qoʻyilgan kamchiliklar va xizmat intizomi buzilish holatlari aniq misollar va videoroliklar bilan koʻrsatib oʻtildi.
Shuningdek, radikallashuv, din va davlat munosabatlari haqida ham atroflicha soʻz borib, xizmat samaradorligini yanada oshirish lozimligi qayd etildi. Bu kabi tadbirlar xodimlar oʻrtasida huquqbuzarliklarni oldini olish hamda ijtimoiy muhitni yaxshilashga xizmat qilmoqda.

THE FOCUS OF THE DISCUSSIONS IS TO ENSURE FIRM OFFICIAL DISCIPLINE
In order to further strengthen the official discipline of employees, to suppress cases of violation of the rule of law among them, as well as to improve legal literacy, a round table was organized in the Directorate of "Protection" of the National Guard of Ferghana region. The event was attended by members of the regional committee on religious Affairs, employees of the Ferghana Military Prosecutorʼs Office and the department of "Protection" of Ferghana city.
The speakers touched upon such topical issues as the fight against crime, the suppression of cases of corruption and participation in various gambling games, which are increasingly spreading in the Internet space. In addition, officials have been given instructions on studying problems among the personnel, their early identification and elimination.
The shortcomings and violations of official discipline throughout 2023 are considered using specific examples.
At the end of the event, the need to further improve the efficiency of the service was emphasized.
Such events contribute to the prevention of violations of the rule of law among employees and improve the social environment.