MUHOKAMA MARKAZIDA XIZMAT INTIZOMI MASALALARI
"Qoʻriqlash" saflarida xizmat qilayotgan xodimlarning xizmat intizomini yanada mustahkamlash, ular orasida huquqbuzarliklar sodir etilishining oldini olish va ularning huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida Milliy gvardiya Fargʻona viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda viloyat Din ishlari boʻyicha qoʻmita aʼzolari, Fargʻona harbiy prokuraturasi masʼullari hamda Fargʻona shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi shaxsiy tarkibi ishtirok etdi.
Tadbirda soʻzga chiqqanlar tomonidan huquqbuzarliklarga qarshi kurashish, korrupsion holatlarning oldini olish hamda virtual olamda avj olayotgan tavakkalchilikka asoslangan turli oʻyinlarning ayanchli yakuni kabi dolzarb mavzular haqida soʻz bordi. Shaxsiy tarkib orasidagi muammolarni oʻrganish, ularni erta aniqlash hamda bartaraf etish maqsadida masʼullarga zaruriy koʻrsatmalar ham berildi.
2023 yil davomida yoʻl qoʻyilgan kamchiliklar va xizmat intizomi buzilish holatlari aniq misollar va videoroliklar bilan koʻrsatib oʻtildi.
Shuningdek, radikallashuv, din va davlat munosabatlari haqida ham atroflicha soʻz borib, xizmat samaradorligini yanada oshirish lozimligi qayd etildi. Bu kabi tadbirlar xodimlar oʻrtasida huquqbuzarliklarni oldini olish hamda ijtimoiy muhitni yaxshilashga xizmat qilmoqda.

В ЦЕНТРЕ ОБСУЖДЕНИЙ – ОБЕСПЕЧЕНИЕ ТВЕРДОЙ СЛУЖЕБНОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
В целях дальнейшего укрепления служебной дисциплины сотрудников, пресечения среди них случаев нарушения законности, а также повышения правовой грамотности в Управлении «Охраны» Национальной гвардии Ферганской области организован круглый стол. В мероприятии приняли участие члены областного комитета по делам религии, сотрудники Ферганской военной прокуратуры и отдела «Охраны» города Ферганы.
Выступившие с речью затронули такие актуальные вопросы, как борьба с преступностью, пресечение случаев коррупции и участия в различных азартных играх, которые все больше распространяются в интернет-пространстве. Кроме того, должностным лицам даны указания по изучению проблем среди личного состава, их раннему выявлению и устранению.
На конкретных примерах рассмотрены недостатки и нарушения служебной дисциплины на протяжении всего 2023 года.
В завершение мероприятия подчеркнута необходимость дальнейшего повышения эффективности службы.
Подобные мероприятия способствуют предупреждению нарушений законности среди сотрудников и улучшению социальной среды.