“VATANPARVARLAR” TARBIYA VA SPORT-SOGʻLOMLASHTIRISH LOYIHASI TASHKIL ETILDI
Kuni kecha Boʻstonliq tumanidagi “Yoshlar oromgohida” Toshkent viloyatining 22 ta tuman-shaharlar yoshlari uchun bir haftalik “Vatanparvarlar” tarbiya va sport-sogʻlomlashtirish loyihasi tashkil etildi.
Ushbu loyiha doirasida 7 kunga moʻljallangan kunlik dastur ishlab chiqilgan boʻlib, dastur doirasida Toshkent viloyati hokimligi, Yoshlar ishlari Toshkent viloyati boshqarmasi, viloyat IIBB, "Qoʻriqlash" boshqarmasi, Mudofaa ishlari boshqarmasi, Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmitasi bilan hamkorlikda bir qancha tadbirlar amalga oshirildi.
Xususan, Milliy Gvardiya xodimlari tomonidan yoshlar uchun “Jasorat darsi” mashgʻulotlari oʻtkazilib, ular bilan ochiq muloqotlar tashkil etildi. Mazkur uchrashuvga Milliy Gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi Faxriylar kengashi raisi zaxiradagi polkovnik O.D.Azimov ham taklif etildi. Uchrashuv va suhbat jarayonida yoshlar tomonidan berilgan hayotiy savollarga O.Azimov oʻzining hayotiy tajribasidan kelib chiqib misollar bilan javob berdi. Suhbat jarayoni yoshlarda katta taassurot qoldirdi. Shuningdek, yoshlarni sogʻlom ruhda tarbiyalash hamda sportga keng jalb qilish maqsadida oʻgʻil-qizlar oʻrtasida kamondan otish turi boʻyicha musobaqa tashkil etildi.

THE EDUCATIONAL AND SPORTS AND WELLNESS PROJECT "VATANPARVARLAR" WAS ORGANIZED
Recently, a week-long educational and sports project "Vatanparvarlar" for young people from 22 districts and cities of Tashkent region was held in the children's camp "Yoshlar oromgokhi" in Bostanlyk district.
Within the framework of this project, a daily program was developed, and a number of events were held jointly with the Khokimiyat of Tashkent region, the Department of Youth Affairs, the Main department of internal affairs of tashkent region , the Directorate of "Protection", the Department of Defense and the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan.
Employees of the National Guard conducted a training and a lesson of courage for young people, as well as open dialogues. In particular, retired Colonel O.D. Azimov, Chairman of the Council of Veterans of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard, answered the questions of the guys, gave examples from life, and also shared his experience. This meeting made a great impression on the young people. At the end of the meeting, archery competitions were held in order to attract boys and girls to sports.