KAMONDAN OTISH BO‘YICHA O‘ZBЕKISTON KUBOGI MUSOBAQASIGA START BЕRILDI
Bugun Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mo‘ynoq tumanida sportning kamondan otish turi bo‘yicha 13-14 yosh toifasidagi yigit-qizlar o‘rtasidagi O‘zbekiston kubogi musobaqasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirning ochilish marosimida Mo‘ynoq tumani hokimi, Milliy gvardiya “Qo‘riqlash” bosh boshqarmasi rahbariyati, Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha Milliy gvardiya boshqarmasi, shuningdek Yoshlar siyosati va sport vazirligi hamda hamkor tashkilotlar vakillari ishtirok etishib, mamlakatimizda sportchilarga yaratilgan sharoitlar, Prezidentimiz tomonidan buyuk ajdodlarimiz Amir Temur, Bobur Mirzo, Jaloliddin Manguberdilardan meros bo‘lib qolgan Olimpiya o‘yini sanalmish, kamondan otish sport turiga qaratilayotgan e’tibor alohida ta’kidlab o‘tishdi hamda sportchilarga O‘zbekiston kubogi sovrini uchun musobaqada omad tilashdi. Shundan so‘ng musobaqaga start berildi.
Bellashuvlarda respublikamizning barcha viloyatlaridan tashrif buyurgan 2 yosh toifasidagi o‘smirlar 21-26 avgust kunlari start, olimpik raund, miks hamda jamoa birinchiligi shartlarida bellashishadi.

ДАН СТАРТ СОРЕВНОВАНИЮ ПО СТРЕЛЬБЕ ИЗ ЛУКА НА КУБОК УЗБЕКИСТАНА
Сегодня в Муйнакском районе Республики Каракалпакстан состоялась церемония открытия соревнования по стрельбе из лука на Кубок Узбекистана среди юношей и девушек 13-14 лет.
В церемонии открытия приняли участие хоким Муйнакского района, руководство Главного управления «Охраны» Национальной гвардии, Управления Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан, представители Министерства молодёжной политики и спорта, а также партнерских организаций. Выступившие с речью рассказали о созданных Президентом возможностях и внимании, уделяемом стрельбе из лука, унаследованной нам от наших великих предков Амира Темура, Мирзо Бабура, Джалалиддина Мангуберды. Затем пожелали спортсменам удачи и объявили соревнование открытым.
В ходе зрелищных состязаний, а именно 21-26 августа участники из всех регионов нашей республики будут бороться за победу в таких направлениях, как старт, олимпийский раунд, микс, а также в командном первенстве.