TARGʻIBOT TADBIRLARIDA YANGI OB’YЕKTLAR QO‘RIQLOVGA OLINISHGA ERISHILMOQDA
Nukus shahridagi Jaңa bazar mahallasida Nukus shaharlararo "Qo‘riqlash" bo‘limi xodimlari tomonidan fuqarolar orasida "Qo‘riqlash" xizmati afzalliklari to‘g‘risida ishonchli ma’lumotlar berish maqsadida targ‘ibot-tashviqot tadbirlari o‘tkazildi.
Ochiq muloqotlar davomida xodimlar hayotimizga tadbiq etilayotgan zamonaviy qo‘riqlash signalizasiya uskunalaridan samarali foydalanishning afzalliklari nimalardan iborat ekanliklari, "ISUZU" markali targ‘ibot avtobusi va tezkor harakatlanuvchi guruh xodimlarining xizmatlari to‘g‘risida fuqarolarga tushuntirib o‘tdilar.
O‘tkazilgan tadbirlar natijasida bir necha fuqarolar mazkur xizmat turlaridan foydalanish tartiblari, shartnomalar rasmiylashtirish hamda oylik to‘lovlar borasida qiziqib, o‘z xonadonlarini ishonchli qo‘riqlovga topshirish istagini bildirdilar.

AS A RESULT OF AWARENESS-RAISING ACTIVITIES, THE PROTECTION OF NEW FACILITIES IS ENSURED
Employees of the Nukus intercity department of "Protection" organized an information and explanatory event in the mahalla of Zhana Bazar of Nukus city in order to inform citizens about the advantages of the "Protection" service.
During the event, the employees told about the advantages of using modern equipment, as well as about the ISUZU brand information and explanatory bus and the employees of the rapid response team.
As a result of the event, several citizens expressed a desire to entrust their homes to the "Protection" service. At the end of the event, the residents of the mahalla received detailed answers to their questions, and also expressed their wishes for the installation and use of alarm systems in houses.