MUHOKAMA MARKAZIDA XIZMAT INTIZOMINI MUSTAHKAMLASH
Kuni kecha Milliy gvardiya Toshkent viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi xodimlari ishtirokida xizmat intizomini mustahkamlash, xodimlarning huquqiy bilimlarini yanada oshirish masalalariga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Unda asosiy e’tibor fuqarolarning mol-mulki, xonadon va obyektlarining ishonchli qo‘riqlovini ta’minlash, hamda xizmat intizomi va qonuniylikni mustahkamlash borasidagi ishlar samaradorligini yanada oshirishga qaratildi.
Shuningdek, tadbirda so‘z olganlar Qo‘riqlash bosh boshqarmasi faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan islohotlar samarasi haqida so‘z yuritishar ekan, ba’zi yo‘nalishlarda hali uchrab turgan kamchiliklarni bartaraf etish borasida ham zaruriy ko‘rsatmalar berildi. Bundan tashqari xodimlar o‘rtasida korrupsiya va boshqa qonunbuzilish holatlarini oldini olish, salbiy holatlarni yuzaga keltiruvchi shart-sharoitlar va omillar xususida tushunchalar berildi.
Davra suhbati yakunida xodimlar bilan individual suhbatlar o‘tkazilib, ular ishtirokida psixologik treninglar ham tashkillashtirildi. Bu esa tizimda xizmat sifatini yanada oshirish, shaxsiy tarkib ruhiy holatini o‘rganish va ularga kelgusi faoliyatda motivatsiya berishga xizmat qildi.

STRENGTHENING OF SERVICE DISCIPLINE IS AT THE CENTER OF DISCUSSIONS
The other day, with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent region, was held a round table on strengthening service discipline and improving the legal literacy of personnel. The main attention was focused on ensuring reliable protection of citizens' property, houses and facilities, as well as improving the efficiency of work to strengthen official discipline and legality.
The speakers at the event spoke about the reforms undertaken to improve the activities of the Main Directorate of "Protection", and also gave the necessary instructions to eliminate shortcomings. In addition, employees are informed about the importance of suppressing corruption and other offenses, the conditions and factors that give rise to such negative cases.
At the end of the round table, individual conversations were held, as well as psychological training for employees was organized. Such events will serve to further improve the quality of services, study the psychological state of employees.