Harbiy xizmatchi va xodimlar oʻrtasida insholar tanlovi oʻtkazildi
Mamlakatimiz mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan joylarda maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar oʻtkazilmoqda. Jumladan, Samarqand hamda Surxondaryo viloyatlarida Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmalari bilan hamkorlikda Milliy gvardiya harbiy xizmatchi va xodimlari oʻrtasida "Mustaqillik - eng ulugʻ va eng aziz neʼmat!" mavzusida insholar tanlovlari oʻtkazildi.
Unda ishtirokchilar mustaqil Vatanimiz tarixi, istiqlol yillarida amalga oshirilgan ishlar, hozirda yangi Oʻzbekistonda olib borilayotgan islohotlar va oʻzgarishlar haqida oʻz tasavvurlarini bayon qildilar. Ishtirokchilarning ijodiy ishlarini ona tili va adabiyoti fanlari oʻqituvchilari baholab bordilar.
Tanlovlar yakunida eng yaxshi ijodiy ishlar aniqlanib, gʻoliblarga diplom va esdalik sovgʻalari topshirildi.

An essay contest was held among the staff
On the occasion of the 33rd anniversary of our countryʼs independence, spiritual and educational events are continuing in the regions. In particular, in Samarkand and Surkhandarya regions, in cooperation with the departments of preschool and school education, essay contests on the theme "Independence is the greatest and most sacred good" were held among military personnel and employees of the National Guard.
The participants expressed their ideas about the history of our independent Homeland, the work done during the years of independence, the reforms and changes that are now being implemented in the new Uzbekistan. The creative works of the participants were evaluated by teachers of their native language and literature.
According to the results of the competitions, the best creative works were determined, and the winners were awarded diplomas and memorable gifts.