Sportning taekvondo WTF turi boʻyicha musobaqa oʻtkazildi
Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax mintaqaviy oʻquv markazida Bolalar va oʻsmirlar sport maktablari bilan hamkorlikda sportning taekvondo WTF turi boʻyicha Markaz boshligʻi kubogi musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqa maktab oʻquvchilari, mahalla yoshlari hamda BOʻSM sportchilari oʻrtasida oʻtkazildi. 10-14 yosh toifasidagi oʻgʻil-qizlar ishtirokida boʻlib oʻtgan bellashuvlar juda qizgʻin tarzda tashkillashtirilib, hakamlar hayʼati tomonidan haqqoniy baholab borildi.
Chempionatda ishtirok etgan sportchi yoshlar markaz boshligʻining diplom, medal hamda esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

WTF Taekwondo Competitions Were Held
Today, on the initiative of the Jizzakh Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, together with the Children's and Youth Sports Schools, Taekwondo WTF competitions were held for the Cup of the Head of the Center.
Schoolchildren, mahalla youth, and sportsmen of the Youth Sports School took part in the competition and fought for victory in the age category of 10-14 years. Absolutely every fight was rich in spectacular and exciting moments and was assessed by qualified judges.
In conclusion, the winners and prize-winners were awarded diplomas, medals, and memorable gifts from the head of the center.