Sportning taekvondo WTF turi boʻyicha musobaqa oʻtkazildi
Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax mintaqaviy oʻquv markazida Bolalar va oʻsmirlar sport maktablari bilan hamkorlikda sportning taekvondo WTF turi boʻyicha Markaz boshligʻi kubogi musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqa maktab oʻquvchilari, mahalla yoshlari hamda BOʻSM sportchilari oʻrtasida oʻtkazildi. 10-14 yosh toifasidagi oʻgʻil-qizlar ishtirokida boʻlib oʻtgan bellashuvlar juda qizgʻin tarzda tashkillashtirilib, hakamlar hayʼati tomonidan haqqoniy baholab borildi.
Chempionatda ishtirok etgan sportchi yoshlar markaz boshligʻining diplom, medal hamda esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

Состоялись соревнования по таэквондо WTF
Сегодня по инициативе Джизакского регионального учебного центра Национальной гвардии Республики Узбекистан совместно с Детско-юношескими спортивными школами состоялись соревнования по Таэквондо WTF на Кубок руководителя центра.
Участие в состязаниях приняли учащиеся школ, махаллинская молодежь, спортсмены ДЮСШ и боролись за победу в возрастной категории 10-14 лет. Абсолютно каждый поединок был богат зрелищными и захватывающими моментами и оценивался квалифицированными судьями.
В завершении победители и призеры были награждены дипломами, медалями и памятными подарками руководителя центра.