Oʻsib kelayotgan yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash va jismoniy sogʻlomligini mustahkamlash maqsadida Milliy gvardiya tomonidan oʻtkazilgan sport tadbiri
Bugungi kunda yoshlarni jismonan sogʻlom, maʼnan yetuk va vatanparvarlik ruhida tarbiyalash davlat siyosatining ustuvor yoʻnalishlaridan biri hisoblanadi. Shu maqsadda, Milliy gvardiya Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan taʼlim muassasalari bilan hamkorlikda tizimli ravishda maʼnaviy-maʼrifiy va sport tadbirlari oʻtkazib kelinmoqda.
Kuni kecha ana shunday tadbirlardan biri Namangan viloyati Muhandislik-texnologiya institutida boʻlib oʻtdi. Tadbir doirasida talaba yoshlar oʻrtasida futbol boʻyicha institut birinchiligi musobaqasi tashkil etildi. Mazkur musobaqa yoshlarning jismoniy tayyorgarligini oshirish, jamoaviylik hissini kuchaytirish va ularni sogʻlom turmush tarziga yoʻnaltirishga qaratilgan boʻldi.
Musobaqada institutning turli fakultetlaridan tuzilgan jamoalar ishtirok etishdi. Oʻyinlar qizgʻin va raqobatli kechdi, har bir jamoa oʻz mahorati va jismoniy qobiliyatini namoyon qildi. Yakunda esa gʻoliblarga esdalik sovgʻalari va diplomlar taqdim etildi.

A sports event organized by the National Guard in order to educate the younger generation in the spirit of patriotism and strengthen their physical health
Today, the education of physically healthy, intellectually mature and patriotic youth is one of the priorities of state policy. To this end, the Directorate of "Protection" of the National Guard of Namangan region regularly organizes moral, educational and sports events together with educational institutions.
Recently, one of these events took place at the Namangan Institute of Engineering and Technology. As part of the event, the Instituteʼs football championship among students was organized. The purpose of this competition was to increase the physical fitness of young people, strengthen teamwork and promote a healthy lifestyle.
The competition was attended by teams from different faculties of the Institute. The games were intense and spectacular, each team demonstrated their skills and physical fitness. At the end, the winners were awarded with memorable gifts and diplomas.