KUCH MAS’ULIYAT VA IRODANING SHAKLLANISHIDA SPORTNING O‘RNI MUHIM
Jamiyatimizda sog‘lom turmush tarzini shakllantirishda sportning alohida o‘rni bor. Bu borada ayniqsa xavfsizlikka, tinchlikka mas’ul xodimlar yetakchilikni qo‘ldan bermay kelishmoqda. Ularning turli sport turnirlarida erishayotgan yuqori natijalari so‘zimizga yaqqol isbot bo‘la oladi. Zero, qudratli armiya tinch va osoyishta hayotimiz kafolatidir.
Harbiy xizmatchi va xodimlarni sportga yanada keng jalb etish va ularning jismoniy tayyorgarlik holatlarini yaxshilash maqsadida Qashqadaryo viloyati Milliy gvardiyasi harbiy xizmatchi va xodimlari, hamda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi xodimlari bilan hamkorlikda huquqni muhofaza qiluvchi organlar vakillari o‘rtasida "Dinamo" birinchiligi uchun musobaqa o‘tkazildi.
Bellashuvlar boshlanishidan avval qatnashuvchilarga malakali murabbiy tomonidan mahorat darslari o‘tkazildi. Shundan so‘ng bellashuvlarga start berildi. Musobaqa yorqin sport lahzalari, halol raqobat va shaxsiy g‘alabalarga boy bo‘ldi. Mashg‘ulotlar davomida o‘z merganliklarini namoyon etgan soha vakillari munosib e’tirof etildi.
Murosasiz kechgan bahslarda eng mohir merganlar aniqlandi va g‘oliblar diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi. Ko‘ringanidan ko‘ra ancha ko‘p kuch va diqqat talab qiladigan sport turlaridan biri hisoblangan kamondan o‘q otish insonni jismoniy chiniqtirishdan tashqari aqli jihatdan yuksalishiga ham yordam beradi.
O‘tkazilayotgan bu kabi tadbirlar xodimlarning jismoniy tarbiya va sport bilan muntazam shug‘ullanishi uchun zamon talablariga mos shart-sharoitlar yaratish, iqtidorli sportchilarni saralab olish ishlarini tizimli tashkillashtirish, buyuk ajdodlarimiz Amir Temur, Bobur Mirzo, Jaloliddin Manguberdilardan meros bo‘lib qolgan kamondan otish an’analari va qadriyatlarini kelajak avlodlarga yetkazish, milliy sport turlarini ko‘paytirish kabi ezgu maqsadlarga xizmat qilayotganligi bilan ahamiyatlidir.

SPORT PLAYS AN IMPORTANT ROLE IN THE FORMATION OF STRENGTH, RESPONSIBILITY AND WILL
Sport occupies a special place in the formation of a healthy lifestyle in our society. In this regard, employees responsible for security and peace of mind especially do not lose leadership. A clear confirmation of this is their high results in various sports tournaments. After all, a strong army is the guarantee of our peaceful and peaceful life.
In order to attract more military personnel and employees to sports and improve their physical fitness, a competition for the Dynamo championship was organized among military personnel and employees of the Kashkadarya region National Guard, the Department of Internal Affairs, as well as other law enforcement agencies.
Before the competition, master classes were held for the participants, after which the competition was launched. The competitions turned out to be full of bright and exciting moments, fair competition.
The winners and prize-winners were awarded with diplomas and memorable gifts from the organizers. Archery, considered one of the sports that require much more strength and attention than it seems, in addition to physical training, helps a person to improve mentally.
Such events are held in order to create conditions for regular physical education and sports by employees, systematic organization of work on the selection of talented athletes, transfer to future generations of traditions and values of archery inherited from our great ancestors Amir Temur, Mirzo Babur, Jalaliddin Manguberdy.