“SPORT – MENING DO‘STIM” SHIORI OSTIDAGI MUSOBAQALAR BO‘LIB O‘TDI
Yigit-qizlarning intellektual salohiyatini mustahkamlash bilan bir qatorda, ularni chiniqtirish, salomatliklarini mustahkamlash ham muhim jarayonlardan biridir. Ana shu maqsadda kuni kecha Namangan viloyat “Qo‘riqlash” boshqarmasi xodimlari Yangi Namangan tumanidagi 86-umumta’lim maktabida “Sport – mening do‘stim” shiori ostida o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazdilar.
Tuman hokimligi hamda Xalq ta’limi bo‘limi mas’ullari bilan hamkorlikda tashkil etilgan musobaqalarda o‘quvchilar turli yo‘nalishlarda bellashdilar.
Jamoaviy hamda yakkalik tarzida bahslarga kirishgan sportsevarlar shaxmat, stol tennisi, gimnastika kabi sport turlarida kuch sinashdilar.
Shuningdek, etnosport turlaridan biri bo‘lgan kamondan otishda ham yosh merganlarning mahorati sinovdan o‘tkazildi. Tashkil etilgan ushbu musobaqadagi har bir yo‘nalish bo‘yicha maktabda to‘garaklar faoliyati yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, ularda yuzlab o‘g‘il-qizlar o‘z salomatliklarini mustahkamlamoqdalar.

ОРГАНИЗОВАНЫ СОРЕВНОВАНИЯ ПОД ЛОЗУНГОМ «СПОРТ – МОЙ ДРУГ»
Наряду с повышением интеллектуального потенциала юношей и девушек, одним из важных процессов является их обучение и укрепление здоровья. С этой целью на днях сотрудники Управления «Охраны» Наманганской области организовали в общеобразовательной школе № 86 Янги-Наманганского района дружеские встречи под лозунгом «Спорт – мой друг».
В состязаниях, организованных совместно с районным хокимиятом и отделом народного образования, учащиеся состязались по различным направлениям.
В командных и индивидуальных соревнованиях спортсмены пробовали свои силы в шахматах, настольном теннисе, гимнастике.
Кроме того, молодежь проверила навыки меткой стрельбы в одном из национальных видов спорта – стрельбе из лука. Стоит отметить, что по каждому направлению прошедших соревнований в школе созданы кружки, где укрепляют здоровье сотни мальчишек и девчонок.