HARBIY VATANPARVARLIK SINFLARI BILAN MAʼNAVIY-MAʼRIFIY TADBIRLAR DAVOM ETMOQDA
Milliy gvardiya Namangan viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan Pop tumanida joylashgan 1-sonli maktabining Milliy gvardiyaga ixtisoslashtirilgan sinf oʻquvchilari bilan Chavandozlar maktabi, Oʻzbekiston yoshlar markazi, viloyat tarixi va madaniyat davlat muzeyiga sayohat tashkil etildi.
Mazkur sayohat davomida oʻquvchilar muzeyda joylashgan turli xil mavzusidagi eksponatlar, asori atiqalar bilan tanishib, Namangan viloyatining boy madaniy tarixi haqida koʻplab maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Shundan soʻng chavandozlar maktabiga ham sayohat tashkil etilib, mutaxassislar tomonidan qorabayir zotli otlarni parvarishi, yashash tarzi va ot sportining turli yoʻnalishlari haqida maʼlumotlar berdilar.
Tadbir yakunida oʻquvchilar Oʻzbekiston yoshlar markazi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasiga tashrif buyurib, u yerda yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishishdi.
Bunday tadbirlarni tashkil qilinishi oʻquvchi yoshlarga vatanparvarlik tuygʻularini shakllantirishda muhim oʻrin tutadi va bu oʻz navbatida Milliy gvardiyaga boʻlgan qiziqishlarini yanada orttiradi.

ПРОДОЛЖАЮТСЯ ДУХОВНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ ДЛЯ УЧАЩИХСЯ КЛАССОВ ПО ВОЕННО-ПАТРИОТИЧЕСКОМУ НАПРАВЛЕНИЮ
Управление Национальной гвардии по Наманганской области совместно с Управлением «Охраны» организовали для учащихся специализированного класса при Национальной гвардии школы № 2, что в Папском районе, поездку в Школу наездников, Молодежный центр Узбекистана, а также Государственный музей истории и культуры области.
В ходе поездки ребята ознакомились с различными экспонатами музея, предметами антиквариата, а также получили много информации о богатой культурной истории Наманганской области.
Затем состоялась поездка в Школу наездников, где специалисты дали информацию о правильном уходе за скакунами, образе жизни и различных направлениях конного спорта.
В завершение мероприятия учащиеся посетили Молодежный центр Узбекистана и управление «Охраны», где ознакомились с созданными там условиями.
Организация подобных мероприятий играет важную роль в формировании патриотизма у подрастающего поколения. А это, в свою очередь, повышает их интерес к Национальной гвардии.