HARBIY VATANPARVARLIK SINFLARI BILAN MAʼNAVIY-MAʼRIFIY TADBIRLAR DAVOM ETMOQDA
Milliy gvardiya Namangan viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan Pop tumanida joylashgan 1-sonli maktabining Milliy gvardiyaga ixtisoslashtirilgan sinf oʻquvchilari bilan Chavandozlar maktabi, Oʻzbekiston yoshlar markazi, viloyat tarixi va madaniyat davlat muzeyiga sayohat tashkil etildi.
Mazkur sayohat davomida oʻquvchilar muzeyda joylashgan turli xil mavzusidagi eksponatlar, asori atiqalar bilan tanishib, Namangan viloyatining boy madaniy tarixi haqida koʻplab maʼlumotlarga ega boʻlishdi.
Shundan soʻng chavandozlar maktabiga ham sayohat tashkil etilib, mutaxassislar tomonidan qorabayir zotli otlarni parvarishi, yashash tarzi va ot sportining turli yoʻnalishlari haqida maʼlumotlar berdilar.
Tadbir yakunida oʻquvchilar Oʻzbekiston yoshlar markazi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasiga tashrif buyurib, u yerda yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishishdi.
Bunday tadbirlarni tashkil qilinishi oʻquvchi yoshlarga vatanparvarlik tuygʻularini shakllantirishda muhim oʻrin tutadi va bu oʻz navbatida Milliy gvardiyaga boʻlgan qiziqishlarini yanada orttiradi.

SPIRITUAL AND EDUCATIONAL EVENTS FOR PUPILS OF CLASSES IN THE MILITARY-PATRIOTIC DIRECTION ARE CONTINUING
The National Guard Department for Namangan region, together with the Directorate of "Protection", organized a trip to the Equestrian School, the Youth Center of Uzbekistan, as well as the State Museum of History and Culture of the region for pupils of a specialized class at the National Guard School № 2 in Pap district.
During the trip, the children got acquainted with various exhibits of the museum, antiques, and also received a lot of information about the rich cultural history of Namangan region.
Then there was a trip to the Equestrian School, where experts gave information about the proper care of horses, lifestyle and various areas of equestrian sports.
At the end of the event, the students visited the Youth Center of Uzbekistan and the department of "Protection", where they got acquainted with the conditions created there.
The organization of such events plays an important role in the formation of patriotism among the younger generation. And this, in turn, increases their interest in the National Guard.